Hlavní navigace

Home Credit - srážky ze mzdy ANO či NE

  • (neregistrovaný) 83.208.49.---

    4. 12. 2008 12:21

    Dobrý den,
    prosím o radu:

    Dlužníkem Home Creditu je náš zaměstnanec. k 2.12. přestal splácet. Te´D přišel z HC fotokopie úv,sml. a dopis, kde zmiňují sjednanou dohodu o srážkách ze mzdy (nemám žádnou), na základě které jsme údajně povinni provádět srážky ze mzdy a odvolávají se na Občanský zákoník § 551, tam je odvolávka na Zákoník práce. Z toho všeho jsem zjistila, že Dohoda o srážkách ze mzdy může být sjednána jen mezi zam-elem a zam-cem. Čili bych Home Creditu neměla posílat za zaměstnance nic.

    Souhlasíte se mnou?


    Díky!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2008 12:38

      OX (neregistrovaný) 85.71.6.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      Já Bych to tak viděla taky. Platím pouze exekuce od soudu.

    • 4. 12. 2008 12:48

      Karel (neregistrovaný) 88.208.110.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      Ted si nejsem jisty zda od roku 2008 uz nemusite provadet srazky temto firmam. Byla novela.
      Ja je vetsinou odkazu na overeny podpis meho zamestnance na te jejich smlouve - ten mi neposlou protoze ho nemaji a mam klid.

      Jinak zalezi od kdy je ta smlouva uzavrena,jestli do roku 2007 tak by narok meli. Ale tim podpisem maji stejne smulu. :-)

    • 4. 12. 2008 12:54

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      Pokud měl tu smlouvu sjednanou před r. 2007, tak byste srážet měli. Jenže problém nastane příští rok, pokud tito zam-ci budou dlouhodobě nemocní, protože OSSZ takovéto dohody srážet nebude, OSSZ by měla jen srážet, co je soudně určené. Alespoň takové mám informace.

    • 4. 12. 2008 12:57

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      Ano, jak píše Karel. Poklud je smlouva uzavřena ještě v roce 2007, máte povinnost srážet. Od r. 2008 již nemá z-el povinnost na základě dohod § 551 provádět srážky pro třetí osoby, ale ony si s tím rychle poradily, protože předají exekutorovi a z dohody se stane exekuce, kterou musíte srážet, alespoň takovou zkušenost mám já. Home, Profi neposílají už dohody, ale přijde rovnou exekuce od exekutorského úřadu ...

    • 4. 12. 2008 13:00

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      Já bych řekla, že pokud je smlouva uzavřena ještě v r. 2006, je povinnost srážet. Pokud až v r. 2007 a později, již není povinnost.

    • 4. 12. 2008 13:25

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Home Credit - srážky ze mzdy ANO či
      >>>>>Dobrý den,
      zjistila, že Dohoda o srážkách ze mzdy
      >>>>>může
      >>>>>být sjednána jen mezi zam-elem a zam-cem. Čili bych
      >>>>>Home Creditu neměla posílat za zaměstnance nic.
      >>>>>
      >>>>>Souhlasíte se mnou?
      >>>>>
      >>>>>
      >>>>>Díky!
      >>>>Já Bych to tak viděla taky. Platím pouze exekuce od
      >>>>soudu.
      >>>
      >>>Ted si nejsem jisty zda od roku 2008 uz nemusite
      >>>provadet srazky temto firmam. Byla novela.
      >>>Ja je vetsinou odkazu na overeny podpis meho
      >>>zamestnance na te jejich smlouve - ten mi neposlou
      >>>protoze ho
      >>>nemaji a mam klid.
      >>>
      >>>Jinak zalezi od kdy je ta smlouva uzavrena,jestli do
      >>>roku 2007 tak by narok meli. Ale tim podpisem maji
      >>>stejne smulu. :-)
      >>
      >>Ano, jak píše Karel. Poklud je smlouva uzavřena ještě
      >>v roce 2007, máte povinnost srážet. Od r. 2008 již
      >>nemá z-el povinnost na základě dohod § 551 provádět
      >>srážky pro třetí osoby, ale ony si s tím rychle
      >>poradily,
      >>protože předají exekutorovi a z dohody se stane
      >>exekuce, kterou musíte srážet, alespoň takovou
      >>zkušenost mám
      >>já. Home, Profi neposílají už dohody, ale přijde
      >>rovnou exekuce od exekutorského úřadu ...
      >
      >Já bych řekla, že pokud je smlouva uzavřena ještě v r.
      >2006, je povinnost srážet. Pokud až v r. 2007 a
      >později, již není povinnost.

      To se, paní Jiřko, povedlo :) před časem jsem opravila já vás ohledně § 551 a teď vy mě :-)) no, ono to moc k smíchu není, omlouvám se tazatelce, je to tak: Ustanovení § 551 občanského zákoníku o dohodě o srážkách ze mzdy a jiných příjmů bylo změněno zákonem č. 264/2006 Sb. tak, že s účinností od 1. ledna 2007 byl novelizován jeho odst. 1 a z-el již nemá povinnost srážet.
      A dnes už jdu "od válu", abych neplácala hlouposti, už toho bylo dost ... hezký den :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).