Hlavní navigace

Min. teplota na pracovišti?

  • (neregistrovaný) 212.96.162.---

    5. 12. 2008 6:49

    Dobrý den, ještě jsem se chtěl zeptat (můj přítel pracuje v zámečnické dílně), je na takovém pracovišti stanovena nějaká minimální teplota, která tam musí být? A jestli stanovena je, tak asi bude i přesně definována výška, v jaké ta teplota má být. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2008 17:16

      Zdeněk (neregistrovaný) 77.104.252.---

      Re: Min. teplota na pracovišti?
      Dobrý večer,

      požadovaou odpověď najdete v Nařízení vlády č. 361/2007 Sb., a to v § 40 a následně v Příloze č. 1 uvedeného NV, Tabulky 1. a 2. Myslím, že by se zámečnická dílna "vešla" do třídy IIb, tedy 14 až 26 °C a nebo třídy IIIa, tedy 10 až 26 °C. Výška, ve které se měření provádí v tomto předpise není definována. Ale proto je zde to rozpětí teplot.
      Snad to postačuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).