Hlavní navigace

Faktura po odevzdání DPH

  • (neregistrovaný) 81.200.49.---

    5. 12. 2008 7:35

    Dobrý den, chtěla bych moc požádat o radu.
    Jsme měsíční plátce daně. 25. 11. odevzdám přiznání k DPH za 10 měsíc. Za dva dny mi příjde faktura ještě z desátého měsíce, tedy z měsíce, za který už máme přiznání k DPH odevzdané.
    Chci se zeptat, zda tuto došlou fakturu můžu uplatnit v následujícím měsíci, zda ji můžu zahrnout do přiznání za 11 měsíc. Ale jaké mám uvést datum zdanitelného plnění, když na faktuře je např. 30. 10. 2008?
    Slyšela jsem totiž, že odpočet daně můžu uplatnit právě i v dalším měsíci, když už jsem přiznání k DPH odevzdala.
    Je to někde v zákoně uvedeno?
    Nebo je třeba dělat opravné přiznání za 10 měsíc?
    Za Vaši radu bych byla moc vděčná.
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2008 7:41

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      Uplatnit odpočet můžete v 11/2008. Jednoduše řečeno, pokud by Vám teď přišla faktura s DUZP 1/2008, pak odpočet můžete uplatnit za 11/2008, nejpozději za 12/2008. Dodatečné tím pádem dávat nemusíte. Při účtování ale musíte již dát DUZP s 11/2008, např. 1.11.2008. Pokud byste nechala při účtování DUZP 10/2008, pak by se Vám odpočet načítal do záznamní povinnosti za 10/2008, což nechcete!

    • 5. 12. 2008 7:46

      Katka (neregistrovaný) 81.200.49.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      Moc Vám děkuji. Strašně moc jste mi pomohla.

    • 5. 12. 2008 7:45

      jana h. (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      mrkněte na § 72 odst.11-zde se píše že můžete nárok uplatnit nejpozději v přiznání za 12 daného roku, nárok máte však i po té a to celé 3 roky, ale pak již na základě dodatečného přiznání
      fakturu tedy můžete samozřejmě zahrnout do následujícího přiznání, datum zd.pl. dejte třeba 1.11.08 - aby vám to program zahrnul do listopadového přiznání


      Dobrý den, chtěla bych moc požádat o radu.
      >Jsme měsíční plátce daně. 25. 11. odevzdám přiznání k
      >DPH za 10 měsíc. Za dva dny mi příjde faktura ještě z
      >desátého měsíce, tedy z měsíce, za který už máme
      >přiznání k DPH odevzdané.
      >Chci se zeptat, zda tuto došlou fakturu můžu uplatnit
      >v následujícím měsíci, zda ji můžu zahrnout do
      >přiznání za 11 měsíc. Ale jaké mám uvést datum zdanitelného
      >plnění, když na faktuře je např. 30. 10. 2008?
      >Slyšela jsem totiž, že odpočet daně můžu uplatnit
      >právě i v dalším měsíci, když už jsem přiznání k DPH
      >odevzdala.
      >Je to někde v zákoně uvedeno?
      >Nebo je třeba dělat opravné přiznání za 10 měsíc?
      >Za Vaši radu bych byla moc vděčná.
      >Děkuji moc.

    • 5. 12. 2008 8:01

      Lenka (neregistrovaný) 212.96.160.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      Na školení změn DPH 2009 jsem ještě nebyla, ale slyšela jsem, že v příštím roce bude možné uplatnit DPH třeba za 12/08 i v roce 2009 bez opravného DPH přiznání. Ví o tom něco konkrétně?
      Děkuji

    • 5. 12. 2008 8:30

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      Ano je to tak.V zákoně o DPH pro rok 2009 vypadla část...nárok na odpočet daně lze uplatnit v řádném daňovém přiznání nejpozději za poslední zdaňovací období kalendářního roku... par 73, odst.11 v roce 2009 apr.73 ost.12

    • 5. 12. 2008 8:47

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Faktura po odevzdání DPH
      Výklad je již nyní nemusíte podávat dodatečné §104, pokud nepoužíváte koeficient.
      mrkněte http://www.accontes.cz/narok-na-odpocet-dph-zmena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).