Hlavní navigace

Podnikatelský účet

  • (neregistrovaný) 212.11.123.---

    5. 12. 2008 9:17

    Dobrý den, kamarádka je kadeřnice a doposud měla pouze soukromý účet, vše jsme řešili pokladnou ale nyní na sebe převádí terminál /platby kartou/ a k tomu je potřeba podnikatelský účet. Je možné ten soukromý převést na podnikatelský /to možné je/ a dále používat jen podnikatelský s tím že některé položky budou soukromé? Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2008 9:22

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Podnikatelský účet
      Pokud to banka ve smlouvě nezakazuje, tak to možné je.Jen pozor na poplatky za vedení účtu, položky ....., při soukrom. užívání bych krátila a nebo nedańově.

    • 5. 12. 2008 10:40

      Marie (neregistrovaný) 195.189.0.---

      Re: Podnikatelský účet
      To jde? Myslela jsem si, že OSVČ musí mít zvlášť soukromý a podnikatelský účet.

    • 5. 12. 2008 10:56

      lenka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Podnikatelský účet
      To zákon o daních nenařizuje, musíte vést jen evidenci o příjmech a výdajích. Jen pozor ještě na úrok - soukromý je daněn bankou, podnikatelský daníte dle §8. Záleží na každém podnikatli, jestli zpřístupní své soukromé platby FU, nebo pro prokazování má podnikatelský účet.(nevím jestli bankám vadí využívaní soukromého pro podnikaní)

    • 5. 12. 2008 13:50

      Petr25 (neregistrovaný) 85.195.119.---

      Re: Podnikatelský účet
      Tak FÚ snad v případě podezření může prozkoumat všechny účty, co kde máte (v rámci ČR). Stačí přes vaše rodné číslo dotaz na ČNB a to jim sdělí všechny vaše účty. Čili na "soukromí" účtů bych vůbec nespoléhal ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).