Hlavní navigace

Dohoda o rozvázání PP + odstupné?

  • (neregistrovaný) 194.228.10.---

    8. 12. 2008 7:10

    Zaměstnavatel se dohodl se zaměstnancem ukončit PP k 31.12.08 dohodou s tím, že mu dá 2 měsíce odstupné, lze to podle zákona takto udělat?
    Děkuji za odpověď
    alena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2008 7:39

      xy3 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: dohoda o rozvázání PP + odstupné?
      pokud je v té dohodě uvedeno, že je to v souvislosti s § 52 a-c, potom odstupné je ve výši nejméně 3násobku průměrného výdělku
      (§ 67, odst. 1 Zák.práce)
      z odstupného se nesráží SP, ZP, jen se daní společně se mzdou
      pokud máte dohodu o ukonč. PP k určitému dni a není to v souvislosti s § 52 a-c, potom můžete dát odměnu (nebo jak to nazvete, ale určitě ne odstupné) ve výši 2 měs. mzdy, nebo průměrem, to záleží na vaší úvaze
      z toho se ale musí odvést SP, ZP a zdaní se společně se mzdou

    • 8. 12. 2008 7:52

      alena (neregistrovaný) 194.228.10.---

      Re: dohoda o rozvázání PP + odstupné?
      Dobrý den,
      děkuji moc, pokud bych se rozhodla pro "odchodné" které bych dala 2měsíční mzdou, jak to spočítám? mám brát čistou mzdu nebo hrubou mzdu z měsíců říjen, listopad = celkem odchodné???
      Děkuji A.

    • 8. 12. 2008 8:08

      xy3 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: dohoda o rozvázání PP + odstupné?
      to záleží na Vás, co mu dáte, protože to není odstupné
      odstupné má svá pravidla, odměnu můžete dát, jakou chcete - je to v hrubém, protože musíte srazit SP, ZP a zdaníte společně se mzdou

    • 8. 12. 2008 8:14

      A. (neregistrovaný) 194.228.10.---

      Re: dohoda o rozvázání PP + odstupné?
      Dobře. Pokud má tedy např. 20000 tarif, tak mu dám 40000? nebo mu dám hrubé výdělky např. říjen 18.500 a listopad např 19000? (spočítané úměrně harmonogramu)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).