Hlavní navigace

Prodej zboží do zahraničí-spěchá!

  • (neregistrovaný) 88.102.223.---

    8. 12. 2008 10:51

    Firma vystavila prvni fakturu na zboží na Slovensko v EUR,DPH 0%,předpis 311/604 12tis.EUR.Na kterých řádcích v přiznání DPH se částka objeví a má se dopočítat DPH 19% jako při PF ze zahraničí? A musí se firma přihlásit k DPH na Slovensku? Moc děkuji Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2008 14:03

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Prodej zboží do zahraničí-spěchá!
      Pokud jde o prodej zboží plátci do jiného čl. státu v EU, pak vystavujete FA bez DPH s uvedením osvobození - § 19 ZDPH. Podmínkou je, že zboží bude přepraveno do jiného členského státu a to vámi, kupujícím, nebo vámi či kupujícím zmocněnou osobou a že vám kupující poskytl své DIČ.
      Do DaP k DPH uvedete na ř. 410 a do souhrnného hlášení, které budete podávat za 4. Q 2008. DPH nijak nevypočítáváte a ani se nemusíte přihlásit k DPH na Slovensku.
      Pokud by jste prodávali neplátci do EU, pak bedete postupovat stejně, jako při tuzemském zd. plnění = zdaníte a odvedete DPH jako při prodeji komukoliv z tuzemska.

    • 8. 12. 2008 14:20

      jc (neregistrovaný) 88.102.223.---

      Re: Prodej zboží do zahraničí-spěchá!
      Moc děkuji, už jsem si vyhledala dřívější odpovědi na stejnou problematiku i vaše odpovědi :) a jsem více v obraze. Jen si to shrnu: VFzahraničí - zboží ,12/08 na 12tis.EUR, bez DPH (mají DIČ) ,uvedeno na ř.410 12tis. a načte se na ř. 510 a souhrnné hlášení v 1/2009 společně s přiznáním DPH.........

    • 8. 12. 2008 14:24

      jc (neregistrovaný) 88.102.223.---

      Re: Prodej zboží do zahraničí-spěchá!
      nemá to být §64 zákona č.302/2008 Sb. osvobozeno DPH?a ještě na faktuře dopsáno daň platí odběratel....

    • 8. 12. 2008 17:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Prodej zboží do zahraničí-spěchá!
      Ano. Já jsem asi myslela na kdoví co.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).