Hlavní navigace

Ošetření u lékaře

• (neregistrovaný) 213.168.185.---

9. 12. 2008 8:16

Dobrý den,prosím o radu-mám zaměstnance,který pečuje o těžce postiženého syna (mám tu rozhodnutí o ZTP,podstatné omezení pohybu a orientace).Za 9 měsíců vykazuje 196 h ošetření u lékaře.Z propustek však nelze poznat,že se jedná o doprovod syna,všechny je má psané na sebe jako své lékařské ošetření.Na začátku jsme mu chtěli vyjít vstříc (ohlásil,že syna bude muset po operaci častěji vozit na rehabilitace a že to bude max. na měsíc),ale teď toho začal zneužívat.Chápu správně,že bych opravdu měla trvat na propustkách "doprovod nutný" a tím pádem nárok na max. 1 den v měsíci?Pro zbytek by tedy vykazoval lékařské vyšetření,které se týká jeho.Co ve chvíli,kdy těch propustek na sebe bude mít v měsíci třeba 10?Má zaměstnavatel právo požádat o ověření jeho zdravotního stavu (podle toho,kolik toho už nasbíral,to vypadá,že už snad musí být částečně invalidní)?Lékař se nachází ve vedl. městě, tudíž to v podstatě splňuje podmínku nejbližšího zdr. zaříz.,nikdy to nemá na celý den (vždy tak po 2-3 hod.).Došlo to tak daleko,že přede mnou vytáhne prázdné formuláře již s razítky a data doplňuje až tady.Holt podej prst,že?Máte s tím někdo zkušenosti?Moc díky za rady,pro příště už jsem z dobročinnosti vyléčena.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2008 8:37

xy5

Re: Ošetření u lékaře
      >Dobrý den,prosím o radu-mám zaměstnance,který pečuje o
      >těžce postiženého syna (mám tu rozhodnutí o
      >ZTP,podstatné omezení pohybu a orientace).Za 9 měsíců vykazuje
      >196 h ošetření u lékaře.Z propustek však nelze
      >poznat,že se jedná o doprovod syna,všechny je má psané na sebe
      >jako své lékařské ošetření.Na začátku jsme mu chtěli
      >vyjít vstříc (ohlásil,že syna bude muset po operaci
      >častěji vozit na rehabilitace a že to bude max. na
      >měsíc),ale teď toho začal zneužívat.Chápu správně,že bych
      >opravdu měla trvat na propustkách "doprovod nutný" a tím
      >pádem nárok na max. 1 den v měsíci?Pro zbytek by tedy
      >vykazoval lékařské vyšetření,které se týká jeho.Co ve
      >chvíli,kdy těch propustek na sebe bude mít v měsíci
      >třeba 10?Má zaměstnavatel právo požádat o ověření jeho
      >zdravotního stavu (podle toho,kolik toho už nasbíral,to
      >vypadá,že už snad musí být částečně invalidní)?Lékař
      >se nachází ve vedl. městě, tudíž to v podstatě splňuje
      >podmínku nejbližšího zdr. zaříz.,nikdy to nemá na celý
      >den (vždy tak po 2-3 hod.).

Došlo to tak daleko,že
      >přede mnou vytáhne prázdné formuláře již s razítky a data
      >doplňuje až tady.
      tak pokud budete požadovat formulaci "doprovod nutný", co mu brání v tom, aby si to tam dopsal?
      Přece by si měl vyžádat propustku předem od nadřízeného, který tedy ví, že pojede k lékaři, propustku si dá potvrdit a pak ji předá.
      Toto je jasný podvod - pokud si nechá narazit dopředu několik propustek a pak si doplňuje data jak potřebuje? Tak si to u lékaře ověřte, zda tam vůbec jezdí. Je také otázkou, zda ten lékař není třeba jeho známý. Ale určitě jste měla řešit hned, pokud vyplňoval nevyplněné propustky přímo před Vámi.

Holt podej prst,že?Máte s tím někdo
      >zkušenosti?Moc díky za rady,pro příště už jsem z
      >dobročinnosti vyléčena.

• 9. 12. 2008 8:42

Eva (neregistrovaný) 91.187.60.---

Zkuste se vžít do jeho situace. Třeba budete jednou ve stejné nebo podobné situaci, rozhodně Vám to nepřeji. Život je však velmi rozmanitý. Každá pomoc se započítává. Tady ale ne. Myslím na Zemi.

• 9. 12. 2008 13:06

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Evo, to je sice hezké, ale takto to v zaměstnání opravdu dělat nelze. Kromě toho ho nesponzoruje Markéta, ale zaměstnavatel. Markéta je účetní, která pracuje pro zaměstnavatele a je jím placena. Pokud zaměstnavatel řekne, že ty peníze bude tomu pracovníkovi vydávat i dále, jsou to jeho peníze a jeho věc. Ale Markéta nemůže dopustit, aby ten pracovník takto podváděl. A i kdyby nepodváděl a skutečně se synem strávil tolik času u doktora - Vy jako zaměstnavatel byste takového pracovníka ve své firmě za své peníze nechala?

• 9. 12. 2008 16:14

Markéta (neregistrovaný) 213.168.185.---

Se zaměstnancem jsme to probrali,pochopil,že dál už to zaměstnavatel nebude takto tolerovat.Nadřízený bude dopředu povolovat propustky,na kterých pak bude vyžadovat vyznačení,že se jedná o doprovod.Jiné,než tyto předem vydané a odsouhlasené,akceptovat nebude.Vše,co překročí 1 den v měsíci,nebude proplaceno a budou se nyní sledovat i jeho osobní propustky.Já jsem poučena do budoucna,že dobrá víra a důvěra mají své hranice tam,kde toho druhý zneužije.Díky za vaše názory.

• 9. 12. 2008 22:34

Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

Jj. Chápeme, ale nikde není psáno, že vše, co překročí 1 den v měsíci nemůže být proplaceno. No, a teď si to uhlídejte, že? Nepoškodit zaměstnavatele, neublížit zaměstnanci a dodržet všechny zákony a vyhlášky. Já být mzdová, tak se jdu zastřelit.

• 11. 12. 2008 12:04

NV 590/2006 Sb. příloha §1.Na zastřelení to vypadá spíš od 1.1.2009.Ale to nějak taky nakonec zvládenem.Musíme..

• 11. 12. 2008 14:13

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Já se trochu obávám, jestli jste si tu vyhlášku špatně nevyložila. Tam je "na nezbytně nutnou dobu, nejvýše 1 den", ale je tím míněno jeden doprovod k lékaři, nikoliv jeden den v měsíci.

Já spíš vidím problém v tom, že nemůže mzdovka posoudit, jestli nešlo lékaře navštívit mimo pracovní dobu. Jednou jsem si volala k jednomu lékaři, abych se zeptala, jak mají ordinační hodiny a seřval mne jak malou holku, proč je zdržuju, že to mají vyvěšené na dveřích.

• 9. 12. 2008 9:11

On to tak začal praktikovat nedávno.Do té doby to měl domluvené s nadřízeným,který mě o tom informoval.Jenže pak začal už chodit přímo za mnou,že prý jde pořád o stejnou situaci,tak ať nepobíhá po 2 kancelářích.Až náhodou jsem přišla na to,že jeho šéf netuší,že situace stále pokračuje.Měl za to,že už je to s jeho synem všechno v pořádku.A já zas za to,že o tom nadřízený ví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).