Hlavní navigace

Poprvé faktura z SNR na zboží, jak DPH?

  • (neregistrovaný) 88.102.57.---

    9. 12. 2008 9:09

    Objednali jsme zboží z Německa za 3200,-,
    odvedu DPH na ř.220, nárokuji na ř.320,
    jenomže zaplatíme do určitého termínu a máme slevu 200,-skonto, toto skonto zaúčtuji mínusem na vedlejší pořizovací náklady,
    ale DPH nebudu měnit, musí se odvést z té původní částky.
    Je to správně?
    Mám ještě nějaké jiné povinnosti, co se týká DPH nebo statistiky?

    A ještě prosím: Die Lieferung erfolgt gemas §6 a UStG 1993 bzw. nach Artikel 22 Abs.3 der6. EU-Richtlinie steuerfrei. =znamená to, že fakturují bez DPH? Předem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2008 12:38

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: PROSIM o kontrolu.
      >Objednali jsme zboží z Německa za 3200,-,
      >odvedu DPH na ř.220, nárokuji na ř.320,
      >jenomže zaplatíme do určitého termínu a máme slevu
      >200,-skonto, toto skonto zaúčtuji na 668
      >ale DPH nebudu měnit, musí se odvést z té původní
      >částky.
      >Je to správně?
      >Mám ještě nějaké jiné povinnosti, co se týká DPH nebo
      >statistiky?
      >
      >A ještě prosím: Die Lieferung erfolgt gemas §6 a UStG
      >1993 bzw. nach Artikel 22 Abs.3 der6. EU-Richtlinie
      >steuerfrei. =znamená to, že fakturují bez DPH? Předem
      >moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).