Hlavní navigace

Výživné

• (neregistrovaný) 90.176.67.---

9. 12. 2008 12:22

Můj současný manžel má z předchozího manželství dvě děti. Nyní navrhla jejich matka zvýšení výživného o velkou částku. Soud jí to zamítl a navrhuje dohodu, ona stále argumentuje, že já jako současná manželka mám vysoký příjem (také mám nezletilou dceru). Soud požádal mého zaměstnavatele o můj výdělek. Zajímá mě jestli se můj výdělek bere na pouze posouzení nákladů na domácnost nebo se přímo započítává na navýšení výživného? Poraďte

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2008 13:15

:) (neregistrovaný) 85.71.86.---

Re: výživné
      Vše záleží na soudu.. každopadně na váš příjem by nemělo být přihlíženo.. sice jste manželka ale s dětmi a bývalou manželko nemáte nic dočinění.. normální soudce nemůže brát váš příjem v potaz..

• 9. 12. 2008 13:20

Petra (neregistrovaný) 193.179.179.---

No, já teda nevím, jestli radím dobře, ale když se vypočítává např. výše dávek při nezaměstnanosti, bere se v potaz příjem všech členů domácnosti. Z toho se pak odvíjí to, jestli dotyčnému bez práce nějaké peníze dají nebo ho bude živit rodina. A to v tom domě nemusíte mít ani trvalý pobyt a stejně vás zahrnou. Ale jak píšu - nevím, jestli se to posuzuje u výživného stejně. Podle logického uvážení by to měli vypočítat jen z manželova příjmu.

• 9. 12. 2008 14:11

1234

kdyby to nechtěl brát v potaz, tak se asi nebude ptát, ne?
      rozhodující pro výši alimentů je životní úroveň rodičů. manželka má vyživovací povinnost k manželovi, takže mají mít stejnou životní úroveň. takže vám spočítají i podle vašeho příjmu jakou má manžel životní úroveň, a podle toho mu určí výživné:-(
      nekecám, znám rozsudek (soud JUDr Bagárové), kde se píše - manželka má vyživovací povinnost k manželovi, takže by měla dát z příjmů měsíčně cca 8000 manželovi aby byla jejich úroveň stejná. a pak mu z těch jeho příjmů + 8000 od manželky vypočítali výživné :-(( po odvolání pouze změnili formulaci. paradox byl, že na manželčino dítě manželce odečetli částku 1500 (to jako že na uživení stačí) a manžel dostal výživné na stejně staré dítě 3000.

• 9. 12. 2008 14:31

mm (neregistrovaný) 85.70.56.---

Ještě musím doplnit, že bývalá manželka má větší příjem než manžel, takže na sebe vyživovací povinnost nemůže žádat??

• 10. 12. 2008 9:32

Tomáš (neregistrovaný) 90.176.68.---

Najděte si na netu forum babinet (babinet.cz) a tam právní poradnu, je tam o výživném hafo informací, a nejen o výživném.
      Moje poznámka: je to tak, jak píše příspěvek 1234.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).