Hlavní navigace

Leasing v průběhu měsice

  • (neregistrovaný) 79.127.160.---

    9. 12. 2008 12:42

    Dobrý den, chci se zeptat, jak mám rozpustit nultou splátku do nákladů, pokud jsme auto koupili během měsíce např. 12.1. Budu účtovat celý měsíc nebo jen nějakou poměrnou část? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 12. 2008 6:49

      kojot (neregistrovaný) 93.90.161.---

      Re: leasing v průběhu měsice
      Pokud budete účtovat poměrnou část podle počtu dnů, tak určitě nic nezkazíte a budete to mít určitě v pořádku. V naší firmě jsme si do vnitřní směrnice uvedli, že poměrná část nákladů se stanoví s přesností na měsíce, to znamená, že i když jsem auto pořídili poslední den v měsící, tak do tohoto měsíce účtuji poměrnou část připadající na celý měsíc. Tento postup byl dříve všeobecně uveden v pokynu D-190, ale v D-300 už je jenom pro daňovou evidenci (bod 4, k § 24 odst. 2) a u účetnictví se odvolává jen na účetní předpisy. Proto jsme to uveřejnili ve vnitřní směrnici a domnívám se, že je to také v pořádku. Váš postup je určitě přesnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).