Hlavní navigace

Je projekt studny součástí základu 9% ?

  • (neregistrovaný) 85.70.49.---

    9. 12. 2008 13:31

    dobrý den,
    dodáváme studny k RD, většinou ve snížené sazbě DPH., podle typu domu. Dle § 36 odst. 4 písm. g základ daně zahrnuje i stroje a zařízení do stavby vmontované. Ke každé studni ale dodáváme i projektovou dokumentaci a hydrogeologický posudek, aby ji klient mohl kolaudovat. Budou tyto projekty také v základu snížené sazby ? Nemáme na ně zvlášť smlouvy, v SOD je jak studna, tak projekty.
    ještě upřesňuju, že projekty sami neděláme,dodáme podklady a projektant a hydrogeolog nám je fakturují .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2008 14:57

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 80.188.72.---

      Re: je projekt studny součástí základu 9
      Vy budete nakupovat projekty za 19% a pokud je budete dodávat jako příslušenství stavby ve snížené stavbě, tak budete uplatňovat sníženou sazbu.

      Chová se to stejně jako cihla. :-))

      Hezký den!

    • 10. 12. 2008 8:49

      leny (neregistrovaný) 85.70.49.---

      Re: je projekt studny součástí základu 9
      děkuji , tak jsem to taky původně brala , materiál ( cihla ) je zmíněn právě v § 36 odst 3 g, ale teď jsem se s dost velkým zpožděním vyděsila, že projekt vlastně není materiál ani zařízení zamontované do stavby a nemohu ho v zákoně najít :-)

    • 10. 12. 2008 10:32

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 80.188.72.---

      Re: je projekt studny součástí základu 9
      Odběratel chce studnu. Že se nejdříve musí udělat projekt, posudek a koupit nějaká cihla, ho moc nezajímá. On chce studnu. Vy si necháte zpracovat projekt a posudek, seženete někoho kdo udělá díru a nakoupíte nějaké skruže či cihly. To vše pořídíte v 19%. Odběrateli ale dodáte jednu studnu ve snížené sazbě, pokud splní podmínky pro sníženou sazbu. Budete fakturovat jednu dodávku, za jednu cenu, v jedné sazbě.

      Druhou možností je dodat studnu a jako zvláštní plnění dodat nakoupené projekty a posudky v základní sazbě. To je určitě možné, ale proč to dělat? :-))

      Hezký den!

    • 10. 12. 2008 11:03

      leny (neregistrovaný) 85.70.49.---

      Re: je projekt studny součástí základu 9
      děkuji vám za upřesnění ! den se opravdu stal hezčím :-)
      šlo mi o to, jestli to takto, jak už děláme, lze - projekty, posudky jako součást dodávky studny, samozřejmě nechceme fakturovat zvlášť
      I vám pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).