Hlavní navigace

Soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a ZP?

  • (neregistrovaný) 85.70.142.---

    10. 12. 2008 8:49

    Dobrý den,
    zaměstnancům poskytujeme služ.vozidlo k soukromým účelům .... 1%daníme a odvádíme SP a ZP....

    ale, ještě si necháváme "proplatit" kilometry za soukromé jízdy (beznín, opotřebení a tak...)... bereme to jako nepeněžní příjem ... přidaníme... ale odvádíme z toho také sociální a zdravotní pojištění? a kde bych to prosímvás našla

    děkuji velice za odp.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 10:09

      Tomáš (neregistrovaný) 90.176.68.---

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      Ohledně cest.náhrad:
      Cestovní náhrady=část sedmá Zákoníku práce(konkrétně§157).
      Zákon o daních z příjmů=konkrétně §6 odst.7
      V těchto zákonech např.najdete, že náhrady cest.výdajů/tj.na základě cest.příkazu proplacená cest.náhrada za použití soukr.auta zaměstnance se nedaní. A určitě není součástí vyměř.základu pro SP a ZP.

    • 10. 12. 2008 10:27

      Vladimír 2

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      OT: spíše dotaz než odpověď:
      co znamená to == opotřebení a tak...)... ==
      jak to souvisí s bodem 28 pokynu D-300?
      Dík za odpověď.

    • 10. 12. 2008 10:33

      petrolejka (neregistrovaný) 85.70.142.---

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      zaměstnanci platí nám náklady za užívání služ.auta k soukromým účelům... resp.kilometry, které projedou soukromě.. (počítají se stejně jako kdyby zaměstnavatel proplatil cestovné při používání soukromého vozidla zaměsnance, ale vlastně naopak)

    • 10. 12. 2008 11:59

      Vladimír 2

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      Pokud jsem to pochopil správě, tak zaměstnancům srážíte ze mzdy
      náhradu za soukr. ujeté km * prům. spotřeba * sazba za PHM dle
      MpSV=1.1.2008 platí benzin Super95 O= 30,90 nafta = 31,20
      a to == opotřebení a tak...)... == to je těch 4,10 Kč???

      Nebo to je jinak? Díky

    • 11. 12. 2008 10:09

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      ***
      Od 1. ledna 2008 se příjmem pro účely zápočtu do vyměřovacího základu zaměstnance rozumí každé plnění, které bylo v peněžní nebo nepeněžní formě nebo formou výhody poskytnuto zaměstnavatelem zaměstnanci nebo předáno v jeho prospěch, popřípadě připsáno k jeho dobru anebo spočívá v jiné formě plnění prováděné zaměstnavatelem za zaměstnance. Spadají sem tedy nyní i fiktivní příjmy, protože prakticky vždy jejich poskytování představuje pro zaměstnance určitou výhodu, která je důvodem pro zápočet takového plnění do vyměřovacího základu
      v rozsahu, v jakém podléhají zdanění.
      Hradí-li tedy zaměstnavatel pohonné hmoty, které zaměstnanec spotřeboval na své soukromé jízdy, je to na straně zaměstnance příjem, který zdaníte a zahrnete i do základů pro oboje pojištění.
      Co myslíte tím "opotřebením", nechápu.

    • 12. 12. 2008 8:45

      Vladimír 2

      Re: soukromé jízdy-PHM odvod daně, SP a
      ==>Co myslíte tím "opotřebením", nechápu.==
      To já taky ne, proto se na to ptám -petrolejky-!
      Snad to nám (oboum) sdělí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).