Hlavní navigace

Náklady před vznikem ŽL

  • (neregistrovaný) 193.179.197.---

    10. 12. 2008 9:00

    Dobrý den, vím, že lze i uplatnit v účetnictví náklady které vznikly
    před vydáním ŽL. Lze to i v případě , že náklad bude v prosinci a ŽL až od ledna? Za rok 2008 se přiznání podávat nebude a pokud budou mít doklady datum 12/2008 bude je možné zahrnout do zřizovacích výdajů podnikání roku 2009?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 16:41

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: náklady před vznikem ŽL
      Já myslím, že ano.
      Zákon o účetnictví § 3 odst. 2
      "Účetní období při vzniku účetní jednotky v období tří měsíců před koncem kalendářního roku nebo při zániku účetní jednotky v období tří měsíců po skončení kalendářního roku nebo hospodářského roku může být o příslušnou dobu delší než uvedených dvanáct měsíců."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).