Hlavní navigace

Sazba DPH

  • (neregistrovaný) 89.102.38.---

    10. 12. 2008 12:11

    Prosím
    1) když obkládáme vchody v panelovém domě - dřevem, je správně sazba 9%
    2) když dělám kryty ze dřeva na radiátory - taky mám dát 9%
    DÍKY
    Dívala jsem se do zákona a v §48 se píše "bytového domu, rodinného domu nebo bytu" - to školka asi není....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 13:01

      .eo (neregistrovaný) 85.71.86.---

      Re: sazba DPH
      JESTLI SE JEDNÁ O ŠKOLKU V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ 9% NELZE POUŽÍT. TO LZE POUŽÍT JEN U BYTŮ - DOMU PRO "SOCIALNI BYDLENI"

    • 10. 12. 2008 13:03

      sarah (neregistrovaný) 88.146.138.---

      Re: sazba DPH
      Dost dobře jsem neporozuměla Vaší otázce. Ptáte se jakou sazbu DPH uplatnit na výše uvedené stavební práce ve školce?
      Vše co se týká školky bude s 19% a vše co se týká bytového domu, rodinného domu nebo bytu je s 9%, ale pozor v zákoně je i v tomto případě pár vyjímek. Nejlépe si § 48 celý přečíst.

    • 10. 12. 2008 16:30

      ivuše (neregistrovaný) 89.102.38.---

      Re: sazba DPH
      děkuji moc. Teď se dívám, že jsem nedopsala větu. První otázka byla na bytový dům a druhá se týkala školky. Nevěděla jsem, jestli školka přece jen není sociální bydlení...a jestli se 9% daň vztahuje i na společné prostory v paneláku :o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).