Hlavní navigace

Dle kterého § mohu prodat OA bez DPH??

  • (neregistrovaný) 88.103.191.---

    10. 12. 2008 12:11

    Dobrý den, dle kterého paragarafu mohu prodat osobní automobil bez DPH?? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 12:30

      Lenka B. (neregistrovaný) 83.208.204.---

      Re: Dle kterého § mohu prodat OA bez DPH
      zákon o DPH
      §62 Dodání zboží, které bylo použito pro plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, a zboží, u něhož nemá plátce nárok na odpočet daně

      (1) Plněním osvobozeným od daně je dodání zboží, u kterého při pořízení, popřípadě při změně účelu použití, plátce nemohl uplatnit nárok na odpočet daně, protože je používal k uskutečnění plnění osvobozených od daně.
      (2) Plněním osvobozeným od daně je dodání osobního automobilu, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně, a dodání zboží, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně podle § 75 odst. 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).