Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce

• (neregistrovaný) 88.100.35.---

10. 12. 2008 13:51

Ještě jednou otravuji, už je mi všechno jasné o téhle dohodě, ale ještě potřebuji poradit.Když dostanu platbu, tak musím podat daňové přiznání fyzické osoby a zaplatit daň?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 14:05

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: dohoda o provedení práce
      Jakou platbu? myslíte,když vám zaplatí odměnu za provedenou práci? Pokud nemáte dva zaměstnavatele současně resp. pokud vám oba neplatí mzdu/odměnu daněnou zálohovou daní, pak podávat přiznání nemusíte.

• 10. 12. 2008 14:07

sarah (neregistrovaný) 88.146.138.---

Neznám Váš předchozí dotaz, atkže o Vaší konkrétní DPP nevím podrobnosti, ale proč byste měla podávat daňové přiznání k DPFO. Jste kromě této dohody zaměstnaná na HPP? To je velmi důležité ve vztahu k zálohové nebo srážkové dani. Pokud Vám byla z DPP odvedena zaměstnavatelem srážková daň, tudíž žádné daňové přiznání ani pokud jste jinde zaměstnaná nepodáváte.

• 10. 12. 2008 14:12

Jana (neregistrovaný) 88.100.35.---

Zaměstnaná nejsem a nechci si dělat živnostenský list, protože se jedná jenom o pár příležitostních výdělků a 150 hodin to u jednoho zaměstnavatele určitě nebude. Tak jsem myslela že musím podat přiznání, ale teď je mi to jasné nemusím a moc všem děkuji za radu.

• 10. 12. 2008 14:16

sarah (neregistrovaný) 88.146.138.---

Tak v tom případě Vám můžu ještě poradit, ať podepíšete prohlášení a tudíž za Vás zaměstnavatel na DPP nebude odvádět žádnou daň tudíž všechny peníze Vám půjdou na ruku. Je zde však podmínka, že vyplácená částka bude vždy vyšší než 5.000 Kč.

• 10. 12. 2008 14:22

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Ale sarah,co to plácáte, zase matete chudinku tazatelku...Při podepsaném prohlášení je daň vždy zálohová a vždy se uplatňuje sleva na popl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).