Hlavní navigace

Přechod z rodič.dovolené na rizik.těhote

• (neregistrovaný) 62.245.112.---

10. 12. 2008 15:30

Dobry den, prvni dcera bude mít 3 roky 31.3.2009. Takze od od 1.4. bych se mela vratit do zamestnani. Zacali jsme pracovat na druhem diteti a prvni tehotenstvi nebylo zrovna bez problemu, tak nevim, zda by nebylo i to druhe. Chtela jsem se zeptat, kdybych otehotnela a sla na rizikove tehotenstvi, muzu volne prejit z rod.dovolene na neschopenku, nebo musim nejaky cas pracovat,aby se me mela z ceho pocitat neschopenka?Moc dekuji za odpoved.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 21:49

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: přechod z rodič.dovolené na rizik.tě
      Pokud Vás lékař uzná práce neschopnou a napíše Vám neschopenku od 1.4. nebo dříve, pak dobu nepřítomnosti v práci budete mít omluvenou právě tou neschopenkou. Do práce jít nemusíte a budete mít placenou nemocenskou (ale až od toho 1.4.). Nemoc se Vám bude počítat z příjmů z předcházejících 12 měsíců, a pokud v nich nebyl žádný výdělek, půjde se vždy o další 3 měsíce dozadu až se najde období, ve kterém jste nějaký příjem a odpracovaný den měla. Příští rok ale ty první 2 týdny nemoci hradí zaměstnavatel (pouze pracovní dny a z toho první 3 pracovní dny se nehradí vůbec). Stejným způsobem se bude hledat i průměr na mateřské dávky (tj. zase 12 měsíců před měsícem nástupu na mateřskou a pak další 3 měsíce dozadu...).

• 11. 12. 2008 10:29

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Průměr pro PPM od roku 2009
      Já bych jen poopravila ten výpočet průměru, bude to od roku 2009 jinak než dosud. Pokud 12 měsíců před počátkem PPM nebude příjem ani započtené dny, nebude se přidávat po třech měsících, ale rovnou vždycky cele roky.

• 11. 12. 2008 12:36

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Průměr pro PPM od roku 2009
      Aha, dík za opravu. Abych řekla pravdu, ještě se pořádně v tom novém budoucím systému neorientuju.

• 11. 12. 2008 14:55

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Průměr pro PPM od roku 2009
      To asi, Jiřko, ještě nikdo... Já byla včera na školení, tak můžu dělat chytrou :-)). Ala všechno rozhodně taky ještě nevím. Myslím, že bude pěkný chaos...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).