Hlavní navigace

Platba za třetí osobu

  • (neregistrovaný)

    10. 12. 2008 16:14

    Prosím o radu, naše stav.firma zaplatila el. přípojku za investora(z důvodu rychlého vyřízení), ale faktura přišla investorovi, samozřejmě s tím, že už je zaplacená. Pomůžete mi to nějak vyřešit? Peníze od investora určitě dostanu zpátky, ale jaký doklad mu mám dát?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 8:38

      jana h. (neregistrovaný)

      Re: platba za třetí osobu
      jedna z možností je, že vám investor fakturu přefakturuje na vás a to ve stejné částce . Vy si pak tuto fakturu v účetnictví přiřadíte k platbě - nebo přesněji řečeno o platbě budete účtovat jako o záloze, která je pak odečtena z konečné fa.

      V případě, že z nějakého důvodu fa musí být na investora, tak by měl zaplatit vám tuto částku, vy mu asi předložíte nějaký doklad o zaplacení fa. V případě, že vedete jen DE tak evidujete platbu jako nedaňový výdaj a příjem peněz jako nedaňový příjem. jestli vedete účetnictví, tak bych to asi řešila přes účet 261 - peníze na cestě, akorát jestli se platba od investora vám odloží na r.2009, tak musíte tuto částku převést na pohledávky -např. účet315.
      Ve druhém případě by šlo vlastně o půjčku, tak si nejsu jistá jestli by to nemělo nějaké zádrhele :)




      Prosím o radu, naše stav.firma zaplatila el. přípojku
      >za investora(z důvodu rychlého vyřízení), ale faktura
      >přišla investorovi, samozřejmě s tím, že už je
      >zaplacená. Pomůžete mi to nějak vyřešit? Peníze od investora
      >určitě dostanu zpátky, ale jaký doklad mu mám dát?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).