Hlavní navigace

Návrh na zápis do Obchodního rejstříku

• (neregistrovaný) 193.200.150.---

10. 12. 2008 16:31

Dobrý den,
    vyplňuji zelený formulář Návrh na zápis do obchodního rejstříku, nevíte, jestli někde exsituje oficiální návod, např. na webu ministerstva průmyslu nic není.

Musím na to nalepit kolek 5000 Kč. Pokud ve formuláři něco zkazím, rejstřík vrátí zpět a já pouze opravím, nebo budu muset znovu kupovat nový kolek?

Netušíte?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 10:52

pája

Re: Návrh na zápis do Obchodního rejstří
      tušíme, ale když to neumíte, tak si to raději nechte udělat od někoho, kdo to zná a vyvarujete se problému.
      Min. průmyslu bude mít těžko návod, nemá s OR nic společného.
      rej.soud Vás případně vyzve k doplnění nebo změně do urč.lhůty, pokud by došlo k tomu, že zamítně návrh, tak Vám peníze vrátí na účet převodem a Vy s novým návrhem musíte zase koupit nový kolek.

Na druhou stranu vyplnit návrh na zápis do OR zase není taková věda, vedle tiskopisu vyskakuje,máte-li správnou verzi obslužného programu, vždy ke každému políčku konkrétní návod, co a jak vyplnit.
      Když tak se ještě ozvete, nebudete-li si s tím vědět rady.

• 11. 12. 2008 11:57

P.T. (neregistrovaný) 193.200.150.---

Děkuji velice. Šlo mi hlavně o těch 5000,- Měl jsem strach, abych je nemusel platit při každém podání, u nás nikdy nevíte... Pokud mi peníze soud vrátí, pak je to v pořádku.

Ohledně předání agendy specializovaným firmám - nejsem proti, ale chtěl jsem se to naučit a sám si vše vyzkoušet.

Zakládal jsem firmu v Anglii, vyplnil jsem na webu jednoduchý formulář s několika málo údaji (vpodstatě jen jméno a bydliště a sídlo nové firmy) a cca za 4 hodiny mi přišlo potvrzení o registraci s přiděleným IČ.

Nevím, proč je to u nás tak komplikované, že si kvůli zakládání firmy musíte najímat speciální firmy...

• 11. 12. 2008 13:07

pája

zase až tak složité to není, už jsem pár sroček na svět přivedl, budete-li potřebovat, ještě se ozvete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).