Hlavní navigace

Srážky ze mzdy a nemocenská

  • (neregistrovaný) 217.196.211.---

    10. 12. 2008 17:03

    Dobrý den,

    už jsem z toho zmatená. Zaměstnanci srážím srážku na základě dohody - jedná se o Home credit a teď je na nemocenské.

    Mám mu srážku provádět i z nemocenské?

    V § 145 ZP jsou uvedeny jiné příjmy ze kterých lze srážet a v § 299 OSŘ je uvedena i nemocenská.

    Ale chápu to tak, že když se jedná o výkon rozhodnutí - exekuci, tak můžu i z nemocenské, tady použiju §299 OSŘ, ale když se jedná o srážky na základě dohody mezi zaměstnancem a úvěrovou společností řídila bych se § 145 Zp a tam nemocenská není uvedena, takže bych z nemocenské nesrážela.

    Prosím o rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2008 19:00

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: Srážky ze mzdy a nemocenská
      Já bych srážela i z nemocenské, půjčky musí platit, i když je nemocný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).