Hlavní navigace

Minimální mzda, ukonč. ve zk.době,škoda

• (neregistrovaný) 79.127.236.---

11. 12. 2008 7:42

Mám takový oříšek: zaměstnanec ve zkušební době přestal svévolně chodit do práce. Po týdnu absence se objevil a zaměstnavatel s ním rozvázal pracovní poměr ve zkušební době ke dni, kdy byl naposledy v práci. Žádná absence se nevykázala, zkrátka skončil, termíny pro odhlášení se stihly. Za to mu náleží minimální mzda, kterou má sjednanou i ve smlouvě. Zaměstnavatel je naštvaný, protože za jeho dobu absence musel jiný pracovník dodělat jeho zakázku, protáhly se dodací lhůty, zákazníci museli počkat. Nebyly ale žádné oficiální penalizace, naštěstí pro firmu. Jen problémy navíc. Tak tomu dotyčnému teď nechce dát z-tel čistou mzdu, aby to měl jako náhradu za problémy. A já mám něco vymyslet, aby na to "zabavení" ČM měl z-tel právo. Poraďte, co teď? Já myslím, že nic, protože by musela být podložena nějaká způsobená škoda, jen tak si to přece nemůže z-tel nechat. Mohly by být s dotyčným jiné problémy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 12:15

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: minimální mzda, ukonč. ve zk.době,šk
      Čistou mzdu musíte vyplatit, navíc jak chcete oficiálně vykazovat nějaké škody za dobu, kdy už nebyl zaměstnancem??

• 11. 12. 2008 13:02

jk (neregistrovaný) 79.127.236.---

A to je ten oříšek - mzdu mu vypočtu, nachystám. A může mu dát šéf k podpisu třeba takový nějaký text, že mu způsobil škodu a proto po něm požaduje cca .....Kč? Já to vidím jako nesmysl, ale šéf si to tak představuje. Raději bych těch pár Kč oželela, stejně z něj víc nevydyndá. ještě může chlap dělat problémy, a myslím, že by uspěl. Ale přesto díky za odpově´d

• 11. 12. 2008 14:01

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

on asi těžko nějakou škodu uzná, navíc i kdyby, budete to vymáhat x let...

• 11. 12. 2008 14:33

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Tak mu tu absenci vykažte. Píšete přece, že do práce nechodil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).