Hlavní navigace

Musí mít DoPP mzdový list??

  • (neregistrovaný) 213.29.63.---

    11. 12. 2008 9:25

    Dobrý den, chtěla bych se poradit se zkušenějšími účetními, zda je potřeba při sjednaných DoPP vypisovat mzdové listy. Podle mě jim vypisovat mzdové listy nemusím, protože nemají mzdu, ale sjednanou odměnu. Jenže předchozí účetní mi sdělila že musím. Myslím, že stačí když je mám vedeny ve složce s dohodami, vždyť výplatnice jim také nevystavuji. Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 9:43

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: musí mít DoPP mzdový list??
      Po nás je sociálka chce při kontrole vždy. Je to příjem podle §6,tak podle §38j odst.1 zákona o daních z přijmů se má vést mzdový list.

    • 11. 12. 2008 10:04

      jana (neregistrovaný) 213.29.63.---

      Re: musí mít DoPP mzdový list??
      Aha, tak to je půjdu tedy vypisovat. Jen bych se chtěla tedy ještě zeptat, zda sociálka nějak postihuje, když bude mzdový list vyplněn neúplně. Bohužel neznám rodná čísla a dřívější příjmení, které zákon pro vyplnění stanovuje.

    • 11. 12. 2008 10:10

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: musí mít DoPP mzdový list??
      Napište co máte, musíme vyplňovat i mzdové list žen na rodičovké dovolené a ty žádné příjmy nemají, vše s nulou.
      Ale sociální zavolá a poprosí o doplnění, pokud je něco potřeba.

    • 11. 12. 2008 17:12

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: musí mít DoPP mzdový list??
      Myslím, že je důležité, aby mzdový list DPP obsahoval hlavně počet odpracovaných hodin, na to nezapomeňte. To sociálka určitě potřebuje pro kontrolu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).