Hlavní navigace

Přijatý dar u obecně prospěšné spol.

  • (neregistrovaný) 85.71.106.---

    11. 12. 2008 9:28

    Když dá nějaký podnikatel obecně prospěšné společnosti dar např. 1 000 000 na uskutečnění nějakého projektu, tak to ta OPS zdaní jako právnická osoba 21% Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 9:54

      jm (neregistrovaný) 85.70.15.---

      Re: Přijatý dar u obecně prospěšné spol.
      proč? máte přece náklady v daném projektu a ty hradíte z toho daru

    • 11. 12. 2008 12:12

      Bára (neregistrovaný) 88.146.208.---

      Re: Přijatý dar u obecně prospěšné spol.
      ****
      OPS jsou od platby darovací daně osvobozeny tuším podle § 20 odst. 4 zákona 357/192, o dani dedicke, darovaci a dani z prevodu nemovitosti. Musí podat daňové přiznání, ale neplatí.

    • 11. 12. 2008 14:03

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: Přijatý dar u obecně prospěšné spol.
      Dary nejsou předmětem daně, je pravdou, že k tomuto daru musíte naklíčovat náklady, abyste splnili podmínky smlouvy, že peníze použijete na konkrétní projekt.
      Pokud by projekt přecházel mezi roky, dokonce by se tento výnos časově rozlišil do dalšího roku, abyste v jednom roce neměli velké zisky a v druhém roce velkou ztrátu.
      A je pravdou, že musíte podat daňové přiznání, ale dar nezdaníte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).