Hlavní navigace

Silniční daň - převod auta

  • (neregistrovaný) 82.210.249.---

    11. 12. 2008 11:54

    Prosím, kdo mi poradí?

    Převádíme v průběhu roku větší množství aut. Pokud odhlásím auto dne 10.11.2008 dokdy platím silniční daň?
    Naposled za 10-tý měsíc nebo za 11-tý měsíc?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 12:14

      Dáša (neregistrovaný) 90.177.176.---

      Re: Silniční daň - převod auta
      pokud jste ho v tom 11.používali třeba jen jeden den, tak i za 11.

    • 11. 12. 2008 13:48

      I. (neregistrovaný) 88.146.10.---

      Re: Silniční daň - převod auta
      Zákon o silniční dani §8 odst.2:
      (2) U vozidel uvedených v odstavci 1 zaniká daňová povinnost v kalendářním měsíci, v němž pominuly rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1. Dojde-li však v průběhu zdaňovacího období ke změně v osobě poplatníka, zaniká daňová povinnost původnímu poplatníkovi uplynutím kalendářního měsíce, který předchází před kalendářním měsícem vzniku daňové povinnosti novému poplatníkovi.

      Pokud tedy odhlásíte 10.11. a je nový poplatník (tj.prodali jste někomu, kdo bude ze zákona povinen za toto auto silničku odvádět), pak platíte naposledy za 10/08. Pokud ale prodáte občanovi, pak platíte i za 11/08 (občan není poplatník). Kdo je a není poplatníkem, řeší zákon o SD §4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).