Hlavní navigace

Vyřazení N1 do osobního užívání DPH

  • (neregistrovaný) 213.155.236.---

    11. 12. 2008 12:20

    Prosím při vyřazení N1 do osobního užívání je nutné odvést DPH. Odvede se z odhadní ceny nebo z kupní ceny Kč 1190,00? Umožňuje šestá směrnice odvod z Kč 1190,00? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 21:06

      ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

      Re: vyřazení N1 do osobního užívání DPH
      Vyřazení N1 do osobního užívání je použitím HM pro účely nesouvisející s uskutečňováním ekonomických činnosti (§ 13/4/a) ZDPH), základem daně je cena zjištěná podle zákona o oceňování majetku (§ 36/6/a) ZDPH).
      Podle 6. směrnice je základem daně kupní cena zboží nebo podobného zboží, a pokud kupní cena neexistuje, nákladová cena stanovená k okamžiku použití, poskytnutí nebo ponechání si zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).