Hlavní navigace

Daň z prodeje soukromého vozidla

  • (neregistrovaný) 81.201.48.---

    11. 12. 2008 12:23

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, tento rok 2008 v měsíci červen jsem si koupil nové vozidlo u autorizovaného dealera. Nyní se mi zalíbilo jiné vozidlo které je levnější, ale zajímalo by mne jestli budu muset zaplatit daň z příjmu za prodané vozidlo. Prosím poraďte jestli je daň omezená nějakou výší příjmu za prodané vozidlo. Nejsem právnická osoba, ale fyzická. A ještě jedna věc, tento rok 2008 jsem již jedno starší vozidlo prodal. :) (nejsem handlíř, pouze je to o výhodné koupi vozidla)
    Děkuji a jsem s pozdravem, Veselý

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 12:31

      xb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Daň z prodeje soukromého vozidla
      Nejste podnikatel ?
      Jakou daň budete plati nevím, ale pokud jste prodal do roka od pořízení musíte podat přiznání. Dań zaplatíte dle §10/1/b z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou vozu§10/5.Uvedené paragrafy jsou ze zákona o dani z příjmu, najdete zde na liště.

    • 11. 12. 2008 17:13

      Veselý (neregistrovaný) 81.201.48.---

      Re: Daň z prodeje soukromého vozidla
      Podnikatel nejsem. Rozdíl mezi nákupní a rpodejní cenou je takový, že jsem vlastně v mínusu, takže platit žádné daně nemusím?
      Děkuji za odpověď

    • 11. 12. 2008 20:53

      ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

      Re: Daň z prodeje soukromého vozidla
      Pokud jste prodejem automobilu nezískal příjem, pak nebudete platit daň z příjmů. Měl byste podat přiznání k dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).