Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 193.165.152.---

11. 12. 2008 12:40

Dobrý den, potřebovala bych poradit:
    máme zaměstnance, kter má více exekucí (od pěti exekutorských úřadů), teď 18. 12. končí pracovní poměr. Potřebovala bych vědět, co všechno nahlásit na exekutorské úřady (konec pracovního poměru nebo i sražené částky a informace o jiných exekucích.
    V Občanském soudním řádu jsem se dočetla, že tohle všechno (ukončení, sražené částky a komu byly vyplaceny, informace o jiných exekucích a jejich pořadí) musím hlásit na Okresním soudě. Kam teda hlásit potřebné informace, soudu nebo exekutorům?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 12:50

jk (neregistrovaný) 79.127.236.---

Re: exekuce
      mám taky takového zaměstnance, má jich 6 a jednu přednostní a hlásím vždy změny těm konkrétním exekutorům, kteří tu kterou exekuci vymáhají. Ppřednostní má od soudu, tak to zase tam. Tak bych to nahlásila vždy konkrétnímu exekutorovi.A když si nevím já rady, tak jim volám a zatím jsem s nimi byla v dobrén vztahu, vždy mi poradili. Jsou i rádi, že jsme v kontaktu, a to má exekutory Ostravu, FM, Brno, Liberec, Havířov. Každopádně byste měla nahlásit ukončení PP, celkem sražené částky, a pokud víte kam jde pracovat tak taky, ostatně, já to od nich mám v příkaze k ex napsáno, co požadují v případě okončení HPP

• 11. 12. 2008 13:03

M. (neregistrovaný) 193.165.152.---

Já to také tak dělám, od koho mi přijde exekutorský příkaz, toho informuju o ukončení, srážkách atd. Teď mi spíše jde o to, zda mám exekutorský úřad informovat i o jiných exekucích, které má zaměstnanec a to hlavně z toho důvodu, že pokud je někdo v pořadí až pátý, tak si na svoje peníze od zaměstnance musí počkat, a tito exekutoři se samozřejmě ptají, proč nesrážím. V OSŘ § 295 je psáno: (1) Přestal-li povinný pracovat u dosavadního plátce mzdy, musí to oznámit do jednoho týdne soudu, který nařídil výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy. Do jednoho týdne musí povinný soudu rovněž oznámit, že nastoupil práci u jiného plátce mzdy.
      (2) Plátce mzdy musí oznámit soudu do jednoho týdne, že u něho přestal povinný pracovat. Zároveň zašle soudu vyúčtování srážek, které ze mzdy povinného provedl a vyplatil oprávněným, a oznámí soudu, pro které pohledávky byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy a jaké pořadí mají tyto pohledávky.
      Takže jsem z toho trošku zmatená a nevím co s tím.

• 11. 12. 2008 13:18

Ano, já to pokaždé píšu, když dorazí nová, že má ještě k placení dřív došlé, popř. přednostní a požaduji od nich vyjádření, že to berou na vědomí. Zaměstnanci to sice nepomůže, ale já mám potvrzení, že oni to ví. Někteří mi neodpověděli, ale třeba po nějaké době se ozvali s dotazem, jestli už nebudu splácet. Hlavně vše písemně a minimálně doporučeně. A ještě: po první špatné zkušenosti pokaždé tak 2 splátky před doplacením pošlu seznam splátek s požadavkem na přepočet. U většiny exekucí se dopočítávají úroky po splacení a celkový dluh je vyšší než původní částka. A oni mi pak pošlou vyjádření kolik to ještě dělá. A když to doplatím, tak znovu. Do té doby, než pošlou rozhodnutí o splacení exekuce. No a sněkterýma to jde na jeden ráz, s některýma je to na dlouhé lokty. Přeji pevné nervy a krásný den

• 11. 12. 2008 13:45

M. (neregistrovaný) 193.165.152.---

Aha, mockrát děkuji za objasnění.
      To já právě nikdy nedělala, abych těm exekutorům napsala, že před tou jejich exekucí má zaměstnanec ještě nějaké, že oni jsou např. až čtvrtí v pořadí.
      Takže ted to asi vyřeším tak, že do hlášení, že zaměstnanec u nás končí pracovní poměr dopíšu i všechny exekuce, které zaměstnanec má a i jejich pořadí. Jen sražené peníze se mi tam moc psát nechce (myslím samozřejmě sražené peníze na cizí exekuce, sražené peníze asi napíši vždy ke každé té konkrétní exekuce, která se týká daného exekutorského úřadu. Snad tím nic nezkazím.

• 11. 12. 2008 14:04

Jasně, ty platby na jiné exekuce tam nepište.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).