Hlavní navigace

Silniční daň sleva na přív.vozíky

• (neregistrovaný) 85.71.153.---

11. 12. 2008 14:37

Podnikatel má několi přívěsných vozíků ( malý za osobní automobil, nakladní přívěs cisternový a čtyřosý . Na všechny jsou techničáky je na nich datum registrace. Týká se sleva na silniční dani podle § 6/6
    i na ně.
    Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 14:57

anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

Re: silniční daň sleva na přív.vozíky
      Pokud máte pouze 2 auta, za která můžete uvedené přívěsy zapojit, pak v r. 2008 lze uplatnit slevu pouze na 2 přívěsy. Od r. 2009 již nabyde účinnosti i § 6 odst. 9 a pak si budete moci uplatnit slevy na veškeré přívěsy, splňující podmínky pro uplatnění slevy.
      Přikládám sdělení MF:
      K uplatnění nároku na snížení sazby daně u návěsů a tandemových přívěsů:
      Vzhledem k platnosti ustanovení § 6 odst. 9 zákona o dani silniční ještě pro celé zdaňovací období roku 2008, kterým lze přiznat nárok na snížení sazby daně pouze podle počtu návěsů nebo tandemových přívěsů odpovídajících počtu tahačů nebo tandemových nákladních vozidel splňujících podmínky pro snížení daně podle novelizovaných odstavců 6 a 7 tohoto zákona, lze až do konce zdaňovacího období roku 2008 uplatnit snížení sazby daně pouze tak, jako tomu bylo doposud, ale s možností, že např. návěs bude mít jiné datum první registrace než tahač apod. (možnost odlišného procentuální snížení sazby daně). Pro úplnost uvádíme, že u všech návěsů a tandemových přívěsů, bez ohledu na počet tahačů a tandemových nákladních vozidel lze uplatnit nárok na snížení sazby daně podle § 6 odst. 6 až počínaje zdaňovacím obdobím roku 2009.

• 14. 12. 2008 15:02

MM (neregistrovaný) 88.103.196.---

V tomhle mám trochu guláš. Mám OA, nevložený v majetku. Přívěsný vozík k tomuto autu je v majetku vložen. Dále mám pracovní čtyřkolku se závěs.zařízením, vložena do majetku. Za OA samozřejmě platím SD, za vozík taky, za čtyřkolu ne. Mohu tedy za vozík uplatnit slevu už v roce 2008?

• 14. 12. 2008 18:12

ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

Slevu na dani za přívěsný vozík můžete uplatnit už za rok 2008 (vozík není návěs, ani tandemový přívěs). Zkrátka přívěsný vozík Vám nemusí jít do páru:-)
      Čtyřkolka bude zřejmě kategorie "L", nebo kategorie (tuším) "PS", takže je buď osvobozená, nebo vůbec není předmětem daně silniční.

• 14. 12. 2008 19:02

Díky za potvrzení. Ano, čtyřkolka je L.
      Řeknu vám, že ty naše zákony jsou fakt bezva. Do dneška jsem nepochopila, na základě jaké logiky se z motorek, čtyřkolek a dalších výjimek neplatí SD:))

• 14. 12. 2008 19:23

Zdena (neregistrovaný) 78.102.194.---

Také nevím. Asi proto, že jsou lehká a nepoškozují vozovku. Nebo že Vás s tím nepustí na každou silnici, jako například s traktorem:-)

• 14. 12. 2008 19:50

Právě že se čtyřkolou můžeme všude:)) A lehká taky zrovna není, je to pěkný medvěd. Kola má jak malý traktor:)) Už jsem to vzdala a v našich zákonech logiku nehledám. Někdy mám fakt poci, že je vymýšlí parta Marťanů.....
      Hezký večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).