Hlavní navigace

Úrok z prodlení

• (neregistrovaný) 213.155.238.---

11. 12. 2008 15:04

Dobrý den, jsem policista ,který vede spor se zaměstnavatelem od r.2007.Jedná se o špatné zařazení do platové třídy.Vzhledem k tomu, jsem byl od ledna 2007 do současné doby krácen na platu o částku 2420.- Kč měsíčně. V červenci 2008 vydal ministr vnitra rozhodnutí, kterým mi přiznal zpětně k 1.1.2007 správné zařazení jak jsem požadoval s odůvodněním , že došlo k porušení zákona 361/2003.Policie mi chce dlužnou částku 58080 Kč vyplatit ve výplatě v měsíci únoru 2009.
    Mohu požadovat vyplacení úroku z prodlení , a jak se tato částka vypočítává?

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2008 17:51

pája

Re: úrok z prodlení
      Zdravím,
      to má asi ministr radost, když musel přiznat, že není vše OK,co?
      Neznám nový služební zákon o policii, ale myslím, že není-li v něm noc o úpravě takovéhoto případu, tedy o úrocích z prodlení v případě prodlení Vašeho zaměstnavatele, tak by to mělo spadat pod občanský zákoník, kde v 517 a násl. je řešeno prodlení dlužníka, což je Váš zaměstnavatel, ať se mu to líbí nebo ne.
      Dále, pokud by Vám vznikla škoda, připadalo by v úvahu ještě právo na náhradu škody.
      Úrok z prodlení dle obč. zák. - tedy výše se vypočítává dle prováděcího předpisu. Já bych Vám doporučil se obrátit na krajské ředitelství, kde rozhodně budou vědět přesně co a jak.
      ještě se zeptám, zda Vám to vyplatí jen na základě rozh.MV,nebo zda jste uzavíral nějakou dohodu o dodatečném plnění, protože v té případné dohodě by mělo být uvedeno,jaks úrokem.
      Obecně- nárok máte, zadržovali Vám na základě špatného rozhodnutí peníze, které byste jinak užil, čili by to měli kompenzovat vyplacením úroku,nejen stanovené částky. Nakonec nic Vám nebrání se písemně obrátiit na nadřízené nebo přípmo na MV, že k doplatku žádáte i úrok z prodlení a uvidíte, co Vám odpoví.

• 12. 12. 2008 11:20

ladislav (neregistrovaný) 213.155.238.---

Re: úrok z prodlení
      nj..sice děkuji ale krajské ředitelství neví nic..co jim nedodám neudělají..ministr rozhodl v červenci a jednat po urgencich se mnou začali až tento měsác..Jinak přeji krásné vánoce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).