Hlavní navigace

Pronájem bytu

  • (neregistrovaný) 86.49.67.---

    11. 12. 2008 19:34

    Dobrý den, prosím o radu. Jsem spolumajitelem domu, /vlastním 1/4 domu/ a chci tuto svoji 1/4 pronajímat. Sepsal jsem si na tuto svoji 1/4 Nájemní smlouvu. Jsem povinnen tuto smlouvu předem prodiskutovat nebo nějak oznamovat zbylým vlastníkům domu?Děkuji Marek Mikšík

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 12. 2008 7:49

      p. (neregistrovaný) 88.102.140.---

      Re: Pronájem bytu
      Pokud máte dům v podílovém spoluvlastnictví, tj. že na LV máte každý 1/4 id. měli by s tím ostatní souhlasit

      § 139 Obč. zák.
      (1) Z právních úkonů týkajících se společné věci jsou oprávněni a povinni všichni spoluvlastníci společně a nerozdílně.
      (2) O hospodaření se společnou věcí rozhodují spoluvlastníci většinou, počítanou podle velikosti podílů. Při rovnosti hlasů, nebo nedosáhne-li se většiny anebo dohody, rozhodne na návrh kteréhokoliv spoluvlastníka soud.


      vy nevlastníte určitou konkrétní část domu, ale ideální, to znamená že není určeno přesně jaké prostory jsou Vaše,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).