Hlavní navigace

Přijaté faktury za služby z EU

  • (neregistrovaný) 213.151.86.---

    12. 12. 2008 10:53

    1)
    dostaneme fakturu za služby od plátce DPH z EU (ze Slovenska) - přičemž práci ten dodavatel vykonává u nás v ČR (práce na nemovitostech které se nacházejí u nás v ČR)
    Jak je to prosím s DPH?

    2)
    obdržená faktura za služby na nemovitosti od plátce DPH ze Slovenska - nemovitost je v tom samém státě (tj. na Slovensku) - odvádí DPH on, nás se vůbec DPH netýká?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2008 19:49

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: přijaté faktury za služby z EU
      Předpokládám, že jste plátci DPH.
      1) FA bude bez DPH a vy si sami daň vypočtete a odvedete a zároveň lze uplatnit DPH na vstupu při splnění obecných podmínek.
      2) Fa bude se slovenskou DPH, vy nemáte nárok na odpočet. Jinak se vás DPH v tomto případě nujak netýká.

    • 15. 12. 2008 7:56

      kat (neregistrovaný) 213.151.86.---

      Re: přijaté faktury za služby z EU
      Ano, jsme plátci. A ještě jeden dotaz k bodu č. 1...předpokládám, že se to bude dávat v přiznání do řádku 230 a možná i 330...jaké jsou prosím podmínky, při kterých lze uplatnit i DPH? Jinak každopádně MOOOC děkuji za radu:-)

    • 15. 12. 2008 9:27

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: přijaté faktury za služby z EU
      řádky DaP k DPH 230 a 330. Obecné podmínky - §§ 72 (např., že uvedené služby jsou k uskutečňování zdanitelných plnění, u kterých vám vznikne povinnost přiznat daň na výstupu, nebo k plnění osvobozených od daně s nárokem na odpočet daně atd...).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).