Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 85.71.203.---

    12. 12. 2008 16:28

    Dobrý den, letos jsem začal podnikat a přihlásil jsem se též k silniční dani. Protože mám spoustu vstupních nákladů, nebylo zatím nutné vykazovat ujeté km a proto jsem dosud neplatil zálohy na sil. daň. Musím přesto v lednu podat přiznání k silniční dani?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2008 19:00

      Lina

      Re: Silniční daň
      xxxxxxxxxxxx
      začnu citací...
      U vozidel vzniká daňová povinnost počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1 (zákona o dani silniční)..tj. (zjednodušeně) jsou-li používána pro podnikání
      .... tady jde spíš o to, jestli máte auto vložené v obchodním majetku a případně uplatňujete náklady na phm...pak zálohy a přiznání ano.
      .... pravděpodobně ale používáte soukromé vozidlo, takže pokud je nepoužijete pro podnikání, tak Vám ani nevznikne daňová povinnost, tudíž není ani co přiznávat... viz §15 zákona o dani silniční

    • 14. 12. 2008 17:56

      Radek (neregistrovaný) 85.71.203.---

      Re: Silniční daň
      Jde mi o to, že jsem se k té silniční dani asi přuhlásil zbytečně. A že když už jsem přihlášený, nejspíš musím i platit zálohy. Nebo snad nemusím? Do nákladů siujeté km nedávám.

    • 14. 12. 2008 18:18

      ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

      Re: Silniční daň
      Pokud auto nepoužíváte k podnikání, tak nemusíte platit zálohy a nevadí, že jste přihlášený k silniční dani. Zálohy se platí zpětně (např. 15. dubna za leden až březen), takže v termínu pro platbu zálohy víte, že jste vozidlo nepoužil a není důvod platit zálohu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).