Hlavní navigace

Dovoz zboží z EU bez DPH neplátcem DPH

• (neregistrovaný) 94.74.220.---

12. 12. 2008 21:13

prosím o radu zkušenější. Jako živnostník jsem zatím neplátce DPH a do svého eshopu nakupuji zboží z EU, které mi dodavatelé fakturují bez DPH. Nemůžu se nikde dočíst, jestli a případně jak mám odvádět DPH.
    Děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2008 18:29

Jana (neregistrovaný) 213.250.227.---

Re: dovoz zboží z EU bez DPH neplátcem D
      Dle mého by vám měli fakturovat s německou dph, pokud nejste plátce. Ale potom by si museli hlídat limit a jak by se v čechách dostali nad určitý obrat, museli by se registrovat k českému dph. Dále by vás měli vykazovat v souhrnném hlášení (s DIČem, které nemáte). Takže si myslím, že je vše úplně špatně :-(
      Pokud je to váš dobrý dodavatel, zaujala bych pozici mrtvý brouk. Ve chvíli kdy se stanete plátcem DPH, tak budete samovyměřovat. A navíc se chystá novela, že by v rámci unie si všichni fakturovali s 15 % dph- tím by se vše vyřešilo...

• 14. 12. 2008 20:59

Láďa (neregistrovaný) 94.74.220.---

Děkuji za odpověď. Tak nějak jsem si to myslel. Jen ještě z Vaší odpovědi nechápu, jak jste to myslela s tím DIČem? Já jsem už dostal přiřazené DIČ. Myslel jsem že je to pro daň z příjmu.? Pro DPH je ještě jiné DIČ? Omluvte moje zřejmě úsměvné dotazy, jsem začátečník.
      Děkuji.

• 15. 12. 2008 9:43

Tomáš (neregistrovaný) 90.176.68.---

DaňovéIdentifikačníČíslo=DIČ je opravdu jedno(CZ+IČO nebo CZ+RČ). Na toto DIČ máte "papír"(registraci) od FU.
      Prohlédněte si ten svůj papír, co máte doma. Jako neplátce tam máte DPH proškrtnuto.
      Jakmile vám vznikne povinnost k odvodu DPH, jste povinnen to FU sdělit. Při platbách samozřejmě budete mít to jedno stejné DIČ avšak všichni vás podle DIČ najdou v registru plátců DPH (a vy zase najdete je, což si potom jako plátce musíte pořád u těch nových ověřovat)
      http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).