Hlavní navigace

Jednání zaměstnavatele

• (neregistrovaný) 77.48.161.---

13. 12. 2008 10:44

Zaměstnavatel - akciovka koupila podnik a přesouvá část výroby i některé zam-ce. Máme podepsat dohody o ukončení PP k 31.12.a tentýž den novou pracovní smlouvu s nástupem 5.1.2009. Státní svátek 1.1. nám chce proplatit a o dovolenou nepříjdem. Když nám chce všechno tak velkoryse nahradit tak PROČ nás rovnou nezaměstná od 1.1. a nahradil by nám to normálně a ne pak v premiích. POŘÁD MI TO HLAVA NEBERE CO TÍM ZÍSKÁ ZAM-TEL, ŽE NÁS ZAMĚTNÁ OD 5.1. CO TÍM ZTRATÍM JÁ, KDYŽ SVATEK PROPLATÍ I O DOVOLENOU NEPŘÍJDU. NEMÁ TO TŘEBA VLIV NA ODCHOD DO DŮCHODU?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2008 11:24

pája

Re: Jednání zaměstnavatele
      Mám pocit, že jste už jeden dotaz na tento problém zadala a byla tam rozjetá diskuze s vysvětlením,nebo se pletu?
      Já sám jsem Vám psal o přechodu práv a povinností, kterým se běžně tento problém řeší, nikoliv dohodou skončit a nový PP.
      Jak by Vám proplatil svátek, když 1.1. budete bez PP, protože jak píšete-nástup do práce bude 5.1. a PP vzniká dnem, který byl v PS sjednán jako den nástupu do práce.Nějak Vašemu dotazu nerozumím, ptáte se, proč zam-tel takto postupuje, ale to my Vám asi tady nevysvětlíme.Navíc při nástupu 5.1. o dovolenou přijdete, nebudete mít bezprostřední návaznost PP.Opět viz diskuze níže.

• 13. 12. 2008 13:06

lm (neregistrovaný) 62.177.89.---

Prostě vám milý z-tel kecá(nebo-li chcete-li lže).

• 13. 12. 2008 14:48

Oli (neregistrovaný) 77.48.161.---

Dovolenou i svátek nám chce proplatit vrámci mzdy - zvýší nám premie. Něco mumlal že nás nemuže vzít kvůli penzijnímu, ale vůbec jsem to nepochopila, takže k tomu nic víc neumím říct.

• 13. 12. 2008 15:26

anonymous

já jenom doplním páju, opravdu v tom původním vláknu zaznělo vše podstatné, takže si to v hlavě musíte srovnat hlavně Vy, zde vám již nikdo nic nového říct nemůže. Já jsem Vám tam napsal, na co si máte dát pozor a zbytek je na Vašem uvážení.

• 13. 12. 2008 22:31

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Oli,mohu vás ujistit, že na váš původní dotaz odpověděli opravdu odborníci a že se na jejich radu můžete spolehnout. Dokonce vám mohu ještě poradit, nedávno - je to asi týden, se tady vyskytl dotaz podobného rázu, v němž ovšem tazatel bohužel řešil obdobnou situaci "s křížkem po funuse", zkuste si to přečíst, jak následně nový zaměstnavatel propouští lidi ve zkušební době...
      Já bych takovým ústním slibům nevěřila ani trošku. Ale chce to, opravdu být tvrdý a nenechat se opít rohlíkem či falešnými ústními sliby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).