Hlavní navigace

Výpočet nezabavitelné částky

  • (neregistrovaný) 193.179.179.---

    15. 12. 2008 8:26

    Prosím o informaci, zda se k 1.1.2009 bude měnit výše nezabavitelné částky. Na www.vyplata.cz jsem si kontrolovala výpočet za listopad 2008 a vyhodilo mi to úplně jinou částku, mají to tam podle mně ve starém znění. V Abecedníku pro rok 2008 je uvedeno něco jiného. Tak teď nevím, jestli jsem nezaspala dobu, jestli se něco neměnilo v průběhu roku nebo teď, jsem z toho zmatená.
    Díky za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 8:36

      Pet (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Správně? Zhruba v půlce roku jsem si to kontrolovala a měla jsem to dobře a najednou je to jinak. Zkusím si to ještě spočítat, jestli jsem neudělala chybu, ale myslím si, že ne. V té knize se píše "částka normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu činí od 1.1.2008 3.155 Kč" a oni tam mají od 1.1.2007 a úplně jinou částku. Ta kniha byla vydána v aktualizovaném znění k 1.1.2008, tak právě nechápu, kde to vzali na těch stránkách...

    • 15. 12. 2008 8:43

      Pet (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Chybu tam nemám. Dívala jsem se ještě do loňského Abecedníku a tam ty částky s těmi stránkami souhlasí, takže to tam mají ještě v loňském znění. To jako myslíte, že by se v průběhu roku změnil zákon do starého znění a nové od 1.1.08 by neplatilo? Podle mě to tedy správně nemají.

    • 15. 12. 2008 9:08

      Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Asi jste omylem zatrhla "pro rok 2007" místo "pro rok 2008". Mají tam oba výpočty.

    • 15. 12. 2008 9:15

      Pet (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Ne, dávala jsem "pro rok 2008". Na rok 2007 tam mají zas úplně něco jiného. Přijde mně, že to mají omylem o rok posunuté.

    • 15. 12. 2008 9:24

      cvrček (neregistrovaný) 213.226.194.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Je to tam správně. Teď jsem to zkoušela zadat na výplatě.cz pro jednoho našeho zaměstnance a vyšlo mi to stejně.

    • 15. 12. 2008 9:29

      Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      Zkusila jsem teď 2 příklady a oba vyšly správně.

    • 15. 12. 2008 9:36

      Vladimír 2

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      >>>>>>ne,maji to spravně
      >>>>>
      >>>>>Správně? Zhruba v půlce roku jsem si to kontrolovala

      >>>Asi jste omylem zatrhla "pro rok 2007" místo "pro rok
      >>>2008". Mají tam oba výpočty.
      >>Ne, dávala jsem "pro rok 2008". Na rok 2007 tam mají
      >>zas úplně něco jiného. Přijde mně, že to mají omylem
      >>o
      >>rok posunuté.
      >
      >Je to tam správně. Teď jsem to zkoušela zadat na
      >výplatě.cz pro jednoho našeho zaměstnance a vyšlo mi to
      >stejně.

      A teď si tam dejte ještě výpočet mzdy - hlavně zálohu na daň, slevy a BONUS: píšou tam=

      -Od daňové zálohy se dále odečítají slevy na dani, tj. částky ve výši 1/12 celkové roční částky:
      - Daňové zvýhodnění na dítě
      Odečítá daňové se zvýhodnění, které upravuje § 35c a § 35d zákona č. 586/1992 Sb. Daňové zvýhodnění se odečítá od vypočtené daně nebo měsíčně u zaměstnanců s podepsaným Prohlášením k dani od vypočtených záloh na daň z příjmů.
      -Zaměstnanci s podepsaným Prohlášením k dani se sníží v průběhu roku vypočtená záloha na daň o částku měsíčního daňového zvýhodnění, tj. o 1/12 ročního daňového zvýhodnění. Je-li vypočtená záloha nižší než částka měsíčního daňového zvýhodnění, vyplatí zaměstnavatel vzniklý rozdíl zaměstnanci jako měsíční daňový bonus.

      To jenom na doplnění předcházející diskuse o čisté mzdě a bonusech

    • 15. 12. 2008 10:15

      Pet (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: Výpočet nezabavitelné částky
      > >>>>>>ne,maji to spravně
      >>>>>>
      >>>>>>Správně? Zhruba v půlce roku jsem si to kontrolovala
      >
      >>>>Asi jste omylem zatrhla "pro rok 2007" místo "pro rok
      >>>>2008". Mají tam oba výpočty.
      >>>Ne, dávala jsem "pro rok 2008". Na rok 2007 tam mají
      >>>zas úplně něco jiného. Přijde mně, že to mají omylem
      >>>o
      >>>rok posunuté.
      >>
      >>Je to tam správně. Teď jsem to zkoušela zadat na
      >>výplatě.cz pro jednoho našeho zaměstnance a vyšlo mi
      >>to
      >>stejně.
      >
      >A teď si tam dejte ještě výpočet mzdy - hlavně zálohu
      >na daň, slevy a BONUS: píšou tam=
      >
      >-Od daňové zálohy se dále odečítají slevy na dani, tj.
      >částky ve výši 1/12 celkové roční částky:
      >- Daňové zvýhodnění na dítě
      >Odečítá daňové se zvýhodnění, které upravuje § 35c a §
      >35d zákona č. 586/1992 Sb. Daňové zvýhodnění se
      >odečítá od vypočtené daně nebo měsíčně u zaměstnanců s
      >podepsaným Prohlášením k dani od vypočtených záloh na daň z
      >příjmů.
      >-Zaměstnanci s podepsaným Prohlášením k dani se sníží
      >v průběhu roku vypočtená záloha na daň o částku
      >měsíčního daňového zvýhodnění, tj. o 1/12 ročního daňového
      >zvýhodnění. Je-li vypočtená záloha nižší než částka
      >měsíčního daňového zvýhodnění, vyplatí zaměstnavatel
      >vzniklý rozdíl zaměstnanci jako měsíční daňový bonus.
      >
      >To jenom na doplnění předcházející diskuse o čisté
      >mzdě a bonusech
      >Tak už vím, kde je chyba. Mzdový program mi špatně vypočítal čistou mzdu, ze které jsem při výpočtu vycházela. Zkusila jsem zadat výpočet "na čisto" a vyšla jiná částka, takže už to mám dobře. Na www.vyplata.cz to mají skutečně správně. Nechápu ale, proč se mi najednou program takhle zbláznil. To už ale není otázka do tohoto fóra :-) Děkuji všem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).