Hlavní navigace

Závodní preventivní péče

• (neregistrovaný) 85.132.151.---

15. 12. 2008 8:56

prosím o radu. Vedení firmy přišlo s nápadem, umožnit preventivní lékařské prohlídky našim zaměstnancům - jsme firma, kde všichni dělají prakticky kancelářské práce, takže povaha zaměstnání to nevyžaduje. Spíše jde o to , že to firma chce pro dobro zaměstnanců - donutit je chodit na preventivní prohlídky a případně tak zabránit zdravotním komplikacím v budoucnu - pochopila jsem to i tak že by vedení přispělo na něco co pojišťovny nehradí....(jak by toto bylo daňově ?) - Taky by mělo jít a jakýsi názor jiného lékaře v případě, že zaměstnanec se léčí někde jinde. Prosím o jakékoliv informace a postřehy v této oblasti,na co si dát pozor co si zjistit atd. nesetkala jsem se tím v praxi. Jde mi třeba o hrazení péče - pojišťovny proplácí preventivní prohlídky za určitých podmínek (např 1 či 2x ročně) když zaměstnanec přistoupí na prohlídky u závodního zrdav.zařízení - je to něco navíc nebo tím přijde o preventivní prohlídku u svého lékaře ??

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 9:09

an (neregistrovaný) 85.93.163.---

Re: závodní preventivní péče
      Nejprve si prostudujte zákon č. 20/1966 Sb. a směrnici ministerstva zdravotnictví č. 49/1967

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).