Hlavní navigace

Silniční daň-auto pronajato od občana

  • (neregistrovaný) 77.236.196.---

    15. 12. 2008 8:59

    Dobrý den,
    s.r.o. si pronajalo auto od občana. Stane se někdo poplatníkem silniční daně? V zák. o SD v §4 (Poplatníci daně) to nevidím.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 9:15

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Silniční daň-auto pronajato od občan
      Takže ten občan. A dle jakého odstavce v zákoně o SD? Je to dle §4 odst.1 a)? Slovíčko "fyzická" jsem asi dosud chápala chybně, protože jsem to brala ve smyslu OSVČ?

    • 15. 12. 2008 22:17

      ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

      Re: Silniční daň-auto pronajato od občan
      Ano, je to podle § 4/1 a). Jedná se o jakoukoliv fyzickou osobu, jejíž vozidlo je (jí samotnou, nebo někým jiným) používáno k podnikání či k jiné samostatné výdělečné činnosti, případně v přímé souvislosti s podnikáním.

    • 16. 12. 2008 10:38

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Děkuji moc.
      >>>>Dobrý den,
      >>>>s.r.o. si pronajalo auto od občana. Stane se někdo
      >>>>poplatníkem silniční daně? V zák. o SD v §4
      >>>>(Poplatníci
      >>>>daně) to nevidím.
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>ano,majitel vozidla uvedený v TP
      >>
      >>Takže ten občan. A dle jakého odstavce v zákoně o SD?
      >>Je to dle §4 odst.1 a)? Slovíčko "fyzická" jsem asi
      >>dosud chápala chybně, protože jsem to brala ve smyslu
      >>OSVČ?
      >
      >Ano, je to podle § 4/1 a). Jedná se o jakoukoliv
      >fyzickou osobu, jejíž vozidlo je (jí samotnou, nebo někým
      >jiným) používáno k podnikání či k jiné samostatné
      >výdělečné činnosti, případně v přímé souvislosti s
      >podnikáním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).