Hlavní navigace

Živnostenský list

  • (neregistrovaný) 79.98.73.---

    15. 12. 2008 9:43

    Může člověk, který vlastní podíl 10% v S.R.O. mít ŽL a této společnosti fakturovat za službu, kterou tato společnost provozuje?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 11:13

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Živnostenský list
      Mně to zavání švarcsystémem, ale na tohle téma nejsem odborník, tak si ještě počkejte na ostatní, několikrát už se to tu rozebíralo.

    • 16. 12. 2008 11:27

      pája

      Re: Živnostenský list
      Žádný švarcák to není, pokud spol.smlouva s.r.o. nezakazuje tak jako jednateli v § 136 obch.zákoníku konkurenci, může.viz odst. 6 §.

    • 16. 12. 2008 13:41

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Živnostenský list
      Aha, tak jak jsem psala, nejsem si v tomhle jistá, u nás tohle totiž auditoři řešili, ale už před několika lety a nevím, s jakým výsledkem, takže se řiďte tím, co tu píše Pája.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).