Hlavní navigace

DPH-místo plnění

  • (neregistrovaný) 212.158.148.---

    15. 12. 2008 10:23

    Dobrý den,
    jsme plátci DPH, vedeme podvojné účetnictví. Došla nám přijatá faktura od českého plátce za opravu dlažby v Německu( je jasné, že oprava probíhala v nemovitostí), na faktuře je normálně rozepsáno české DPH ve výši 19% DPH. Nevím zda si můžu klidně nárokovat. Když si čtu zákon, tak v paragrafu 9 je za místo plnění při poskytnutí služby místo, kde má sídlo ten co nám službu poskytuje.Pak je paragraf 10-Místa plnění ve zvláštních případech a tam se píše, že pokud se to poskytnutí služby vztahuje k nemovitosti, tak že místem plnění, je tam kde se ta nemovitost nachází. Takže Německo? Jak mám tutu fakturu zohlednit do přiznání DPH?
    Předem děkuji moc všem za pomoc..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 11:39

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH-místo plnění
      Fa měla být bez DPH. DPH je nutno odvést v Německu. Kdo tam odvede, to bude stanovit německý zákon o DPH (může to být poskytovatel služby nebo objednatel). V ČR to rozhodně DPH nepodléhá a vy uvažujete správně, nemáte nárok na odpočet daně, jelikož nevznikla povinnost odvodu daně v ČR - § 72.
      Pokute se vrátit FA k výměně za správnou a zjistěte si, kdo se musí v Německu zaregistrovat a tam odvést daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).