Hlavní navigace

Prodej podniku - zdanění

  • (neregistrovaný) 195.113.207.---

    15. 12. 2008 11:36

    Dobrý den, mám takový složitější dotaz: Podnikatel FO prodal svůj podnik své s.r.o. Pohledávku vůči s.r.o. chce započíst s návýšením vlastního kapitálu příplatkem mimo základní kapitál. Pokud dojde k tomuto zápočtu, bude zaniklá pohledávka předmětem daně z příjmů a odvodů sociálního a zdravotního pojištění? Myslíte, že by se mi k tomu FÚ vyjádřil, kdybych mu to poslal písemně? Děkuji všem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 18:15

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Prodej podniku - zdanění
      Vy jste ale srandista ...
      Forma úhrady (zápočet na příplatek) nehraje při zdanění pohledávky roli. Nezapomeňte na to, že v případě prodeje podniku je ve hře i postup mj. dle § 23/13 a § 24/12 ZDP, příp. § 196a OZ.
      Je třeba si s tím trochu pohrát a vědět, co činíte, aby z toho nebyl pořádný malér.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).