Hlavní navigace

Celní kurz v účetnictví ???

  • (neregistrovaný) 89.176.154.---

    15. 12. 2008 14:55

    Převzala jsem firmu a mají v osnovách,že je pro přepočet faktur při dovozu i vývozu vše přepočítáváno měsíčním celním kurzem,tímto stejným kurzem jsou přepočítávány peníze při došlých či zaplacených platbách,pokud je to v jednom měsíci nevzniká kurzový rozdíl,v pokladně při směně EUR na Kč se převádí kurzem směnárny a k 31.12. jsou stavy ve fakturách i pokladnách,také v bance přepočteny podle ČNB.

    Je tento postup správný? Jaký měsíčná kurz by měl být používán pokud né celní ? Děkuji Dana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 15:51

      MarieNina (neregistrovaný) 212.158.148.---

      Re: Celní kurz v účetnictví ???
      Myslím, že postup je správný, záleží zcela na firmě, pro co se rozhodne a co zapíše do osnov. Může se používat kurz denní, nebo kurz měsíční, který si stanovíte třeba k určitému datu, např. k prvnímu dni v měsíci.

    • 15. 12. 2008 18:40

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Celní kurz v účetnictví ???
      Záleží na firmě, ale v rámci zákona. A tam je uvedeno, že jde o kurz devizového trhu vyhlášeným Českou národní bankou. Ostatně o tomhle už tu diskuze byla, stačí do vyhledávače zadat "celní kurz" a vyjedou Vám příspěvky o tom.
      Pak můžete použít denní nebo měsíční, jak píše příspěvek přede mnou.

    • 15. 12. 2008 20:57

      dana (neregistrovaný) 89.176.154.---

      Re: Celní kurz v účetnictví ???
      Jasně,mě šlo hlavně o ten celní kurz,jestli v tom mám tak pokračovat nebo mám přejít na kurz ČNB...Dana

    • 16. 12. 2008 9:18

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Celní kurz v účetnictví ???
      Pro potřeby účetnictví se používají kurzy ČNB, celní kurz se používá jen pro výpočet DPH při dovozu dle §4 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).