Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 88.103.174.---

    15. 12. 2008 15:20

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda musím zaplatit zálohu na silniční daň, když byly SPZ uloženy do deposita dne 5.12. Budu platit i za prosinec? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2008 15:47

      MarieNina (neregistrovaný) 212.158.148.---

      Re: Silniční daň
      Bohužel ANO.
      U vozidel zaniká daňová povinnost v kal.měsíci, v němž pominuly rozhodné skutečnosti. Výjimka je pouze: dojde-li však v průběhu zdaň.období ke změně v osobě poplatníka , zaniká daňová povinnost původnímu poplatníkovi uplynutím kalendářního měsíce, který předchází před kalendářním měsícem vzniku daňové povinnosti novému poplatníkovi.
      viz. zákon o dani silniční, § 8

    • 15. 12. 2008 16:34

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Silniční daň
      Pokud jste auta v době 1.-5.12. používali, pak ano. Pokud prokážete, že jste auta k podnikání nepoužili, pak platit nemusíte. Dokazování je pak samozřejmě na vás - žádný zápis v knize jízd, žádné čerpání PHM, žádné opravy, soukromé cesty,.... Výjimkou by byla vozidla s největší povolenou hmotností alespoň 12 tun. U těch se platí SD bez ohledu na to, zda byla použita k podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).