Hlavní navigace

DPH-datum vystavení daňového dokladu

  • (neregistrovaný) 94.112.210.---

    15. 12. 2008 17:19

    Dobrý den,
    prosím o radu ohledně vystavování daňových dokladů. V zákoně bývalo uvedeno, že daňový doklad může být vystaven NEJDŘÍVE v den uskutečnění zdanitelného plnění, nejpozději 15 dnů po tomto datu. V aktuálním znění již není uvedeno, kdy nejdříve lze doklad vystavit nebo jsem to alespoň nenašla. Znamená to, že mohu vystavit daňový doklad před uskutečněním zdanitelného plnění?? Konkrétně se v našem případě jedná o nájemné na rok 2009, ve smlouvě je uvedeno d.u.z.p. 1.1.2009. Mohu vystavit daňový doklad v prosinci? A jak se situace změní, pokud nájemce v prosinci zaplatí? Je nutné vystavit doklad o přijetí platby n.mohu rovnou vystavit daňový doklad? Jde mi jen o DPH, časového rozlišení v případě DzP jsem si vědoma.
    Děkuji za vaše názory!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 9:20

      xb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH-datum vystavení daňového dokladu
      Daňový doklad, předem vystavit lze, ale dle mého názoru jen na něco. U služeb (nájemného) ne, protože DUZP je dnem poskytnutí, nebo vystavení daň. dokladu §21/6 .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).