Hlavní navigace

Penzijní pojištění 2x

• (neregistrovaný) 81.25.19.---

16. 12. 2008 7:09

Dobrý den, můžu mít sjednáno penzijní pojištění 2x pokaždé u jiné pojišťovny, samozřejmě s tím, že státní příspěvek dostanu jen jednou.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 7:44

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: Penzijní pojištění 2x
      Proč byste dostala státní příspěvek jen jednou? Ten přece závisí na částce,kterou si na penz.poj.platíte. Já sice vůbec nechápu smysl dvojího penz.připojištění (možná k tomu máte nějaké své důvody), ale vím, že je možné penz.převést z jedné poj. na druhou.

• 16. 12. 2008 7:44

Míla (neregistrovaný) 81.25.19.---

To je zajímavé , že se mi pojišťovák snažil vnutit, že to ze zákona není možné. Jde o to, že ve firmě se zavádí zaměstnanecký benefit penzijní pojištění. Spousta zaměstnanců ale už svoje pojištění má dávno. Pojišťováci se snaží přesvědčit zaměstnance, aby si svoje stávající pojištění převedli k nim. Já jsem řekla, že toto nechci, že si ho nechám doběhnout, ale že využiji co nabízí zaměstnavatel, že si od něj nechám zasílat na nové penzijko nějakou částku s tím, že já sama si nebudu dávat nic. Jenže pojišťovák mi řekl, že nemůžu mít dvě současně. Zajímavé je, že při několika předchozích schůzkách nic takového neříkal, ačkoliv jsem mu říkala, jak to zamýšlím.

• 16. 12. 2008 8:03

Lu. (neregistrovaný) 88.103.118.---

To abyste si vy sama nepřispívala a příspěvek posílal jen zaměstnavatel, to asi opravdu nejde, podle mě byste si měla nějakou částkou přispívat např. 100,-. Na vaše původní penzijko byste přispívala nadále, dostala státní přísp.Na nové jen váš a zaměstnavatelův příspěvek.

• 16. 12. 2008 8:03

jana h. (neregistrovaný) 85.132.151.---

Nevím jaké jsou u vás v práci poměry, ale zaměstnavatel by měl respektovat váš výběr penzijka a když už se rozhodl přispívat , tak by mohl platit na vaše původní penzijko. Nám v práci přispívá zam-el též a každý zam-ec má uzavřeno někde jinde. Ale chápu, že se radši přizpůsobíte, než abyste přišla o příspěvek

>>Dobrý den, můžu mít sjednáno penzijní pojištění 2x
      >>>pokaždé u jiné pojišťovny, samozřejmě s tím, že
      >>>státní
      >>>příspěvek dostanu jen jednou.
      >>Můžete.
      >To je zajímavé , že se mi pojišťovák snažil vnutit, že
      >to ze zákona není možné. Jde o to, že ve firmě se
      >zavádí zaměstnanecký benefit penzijní pojištění. Spousta
      >zaměstnanců ale už svoje pojištění má dávno.
      >Pojišťováci se snaží přesvědčit zaměstnance, aby si svoje
      >stávající pojištění převedli k nim. Já jsem řekla, že toto
      >nechci, že si ho nechám doběhnout, ale že využiji co
      >nabízí zaměstnavatel, že si od něj nechám zasílat na
      >nové penzijko nějakou částku s tím, že já sama si nebudu
      >dávat nic. Jenže pojišťovák mi řekl, že nemůžu mít dvě
      >současně. Zajímavé je, že při několika předchozích
      >schůzkách nic takového neříkal, ačkoliv jsem mu říkala,
      >jak to zamýšlím.

• 16. 12. 2008 8:33

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

To bohužel není možné - ze zákona může mít každý pouze jedno penzijní pojištění. Je ale možné u jednoho PF pojištění takzvaně "zmrazit" - za určitých (nevím přesně, jakých) podmínek a založit si jiné. Letos jsme zaváděli zaměstnancům příspěvek zaměstnavatele a zahraniční vlastník naší firmy trval na jednom vybraném penzijním fondu, takže to mám dost prostudované. Většina těch, kteží už měli pojištění jinde, nakonec využila možnosti převést prostředky se všemi výhodami do nového fondu. Je třeba u stávajícho ale včas vypovědět. Myslím, že to "zmrazení" je výhodné jen u smluv, sjednaných podle "starých" podmínek (menší státní příspěvek, možnost čerpání penze už v 50 letech). Informujte se přímo u svého fondu, nedejte na prodejce. Mám dobrou zkušenost s e-mailem, vždy mi ochotně odpověděli.

• 16. 12. 2008 9:43

byvalypojistovak (neregistrovaný) 90.183.36.---

muzu vas ujistit, ze penzijko muzete mit opravdu jen jedno aktivni, pokud byste chtela vice, muzete prispivat jen a pouze na jedno a zbytek je neaktivni, jak tady nekdo pise, zmrazeny. nicmene tento postup nedoporucuji, mit vice penzijek dela problemy v evidenci a pokud s tim chcete nejak manipulovat - zrusit, prevest - je to zdlouhave
      lidem se to dost casto plete se stavebnim sporenim, kterych muzete mit vice, ale jen na jednom vam jde statni podpora

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).