Re: Ústní DPP - zkušenosti s kontrolou F
daň. prohlášení může zam-ec podepsat jen u jednoho zam-tele (pokud jich má více současně), pokud ho tedy bude mít podepsané u Vás, tak ho musí vyplnit a vlastnoručně podepsat
jedině tak může uplatňovat slevy na dani
pokud nepodepíše daň.prohl., daníte dle hrubé - tj. do 5000Kč je srážková daň, nad 5000Kč je zálohová daň (samozřejmě v tomto příp. bez slev)
Re: Ústní DPP - zkušenosti s kontrolou F
Díky, ale tohle je nám jasné, teoretická pravidla lze vyčíst v zákonech a na webu.
Ptal jsem se ale, zda už má někdo konkrétní praktickou zkušenost s kontrolou z FÚ, která uznala jako náklad s.r.o. "ústní dohodu DPP". Tedy de facto žádný důkaz, pouze bankovní výpis o provedené výplatě odměny, mzdový list, a v některých případech i to Prohlášení k dani.
Děkuji.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Vláda bude i v květnu zasahovat do cen paliv. Mění se výpočet
Odhlášené zaměstnance už znovu najdete. ČSSZ opravila chybu
Daňové přiznání v ohrožení? Podání vám může zkomplikovat přetížený systém
Zaměstnavatel vás pozdě přihlásil k pojištění. Jaké nastanou komplikace?
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
16. 12. 2008 11:30
Dle zák. práce lze uzavřít DPP ústně. Zajímalo by mě, jak se k těmto ústním dohodám staví FÚ, zda může tyto DPP neuznat jako náklad (jediným potvrzením je bankovní výpis).
Jsme S.R.O. nemáme žádné jiné zaměstnance (na HPP či DPČ).
V praxi to děláme tak, že máme papír, na každém řádku vždy napíšeme datum uzavření ústní DPP, nacionále brigádníka a popis sjednané práce. Bankovním příkazem vyplatíme odměnu - a to je vlastně jediný důkaz pro finančák.
Nechali byste si alespoň podepsat růžové Prohlášení k dani? To asi nutné je, že, ústně to nepůjde. (Možná snad elektronickým podpisem, ale nevím, jak by se na to díval FÚ, asi by tomu nerozuměli.)
Budu rád za vaše zkušenosti.