Hlavní navigace

Pořízení osobního auta z EU

  • (neregistrovaný) 85.207.108.---

    16. 12. 2008 13:44

    Firma si pořídila osobní auto z EU. Je plátce DPH a auto koupila bez DPH. Je to tak, že si sama vyměří DPH a odvede? V jakém § zákona se o tom dočtu více? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 15:55

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Pořízení osobního auta z EU
      Postup jako u kteréhokoliv jiného zboží z EU - § 25, pokud je pořizováno od plátce s vyjímkou nového dopr. prostředku. U nového dopr. prostředku (viz § 4/3) musíte zaplatit zálohu na FU a uvádíte do jiných řádků DaP. Přidaňujete i v případě, že jste pořídili od neplátce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).