Hlavní navigace

Prodej OA a NA - co s DPH?

  • (neregistrovaný) 213.180.57.---

    16. 12. 2008 14:52

    Dobrý den,
    od tuzemského plátce dph (sro) zakoupila moje firma (taky sro) dvě auta. Jedno nákladní a jedno osobní za účelem dalšího prodeje-hned je prodáme, neevidujeme jako majetek. Jak to bude s DPH při prodeji? U osobního auta nemusím dávat dph a u nákladního musím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 15:45

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: prodej OA a NA - co s DPH?
      Pokud prodáváte jako zboží, pak i osobní auto podléhá DPH, ale máte nárok na odpočet DPH na vstupu. Pokud jste koupili OA od neplátce (tedy starší), pak můžete při prodeji použít zvl. režim.
      Kdyby bylo OA jako DHM, pak při prodeji nepodléhá DPH.

    • 16. 12. 2008 17:53

      KarelP (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: prodej OA a NA - co s DPH?
      Ten OA splňuje §62 (plátce prodává po ukončení leasingu bez dph mé společnosti a měl ho evidován jako DHM, neuplatňoval na vstupu daň) Mohu v tomto případě použít zvláštní režim? Nebo by šlo tento OA na necelý měsíc zavést do majetku a potom ho vyřadit?

    • 17. 12. 2008 7:58

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: prodej OA a NA - co s DPH?
      Můžete použít zvl. režim - § 90 odst. 2 písm. b).

    • 17. 12. 2008 8:11

      KarelP (neregistrovaný) 213.180.57.---

      Re: prodej OA a NA - co s DPH?
      děkuji za odpověd

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).