Hlavní navigace

Skončení pracovního poměru a nemocenská

• (neregistrovaný) 213.195.244.---

16. 12. 2008 17:58

K 31. 12. 2008 mi skončí pracovní poměr na dobu určitou, v současnosti jsem těhotná a jsem v pracovní neschopnosti, na mateřskou nastoupím 20. ledna 2009 (270 dní pojištění splňuji).
    Z práce mi napsali, ať si přijdu ukončit prac. poměr a vyřídit formality. Myslela jsem, že prac. poměr mi skončí až po půl roce mateřské, že mi budou nemocenskou a mateřskou vyplácet oni. Prosím o radu, jak postupovat. Zároveň mám zbylé 4 dny dovolené, kdy mi je musí proplatit?
    Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 18:04

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: skončení pracovního poměru a nemocen
      Pokud máte prac. poměr na dobu určitou do 31.12.08 a ten nebude prodloužen, skončí Vám dnem uvedeným ve smlouvě, tj. 31.12.08. V den skončení Vám mají předat potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočťák). Nemocenskou ale budete pobírat až do uschopnění a na mateřskou vlastně budete nastupovat v ochranné lhůtě, protože v té době již nebudete mít zaměstnavatele (musíte na ni nastoupit 6 týdnů před předpokládaným datem porodu). Mateřskou budete mít vyplácenou. Pokud Vám zbyla nějaká dovolená, bude při skončení prac. poměru proplacena (tj. za měsíc prosinec).

• 16. 12. 2008 18:04

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: skončení pracovního poměru a nemocen
      Protože máte PP na dobu určitou, PP vám skončí toho 31.12., následně by vám v prosincové výplatě měli nevybranou dovolenou proplatit. Nemocenskou budete dále pobírat od zaměstnavatele až do nástupu na mateřskou (tu vám ale nejspíš už bude platit OSSZ, nemýlím-li se)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).