Hlavní navigace

Koureni

• (neregistrovaný) 212.111.21.---

16. 12. 2008 22:05

Dobry den. Na pracovisti mame zakaz koureni v pracovni dobu (coz je spravne a souhlasim s tim) Jelikoz nas je ve firme vice kuraku, dohodlo se s vedenim ze v 9:00 budeme mt pauzu na cigaretu v trvani 5 minut, coz jsme dodrzovali.Prestavku na jidlo a odpocinek jsme tedy v poledne meli ne 30 minut ale pouze 25 minut coz jsme taky dodrzovali.Po case jsem se vratil ze sluz. cesty a aniz by se mne nekdo ptal rozhodli se ze prestavky na koureni budou 2 v trvani 5 minut a to v 8:00 a 10:30 behem pracovni doby a techto 10 minut si musime kazdy den naddelat. Vedeni firmy nas jednoduse roztridilo na kuraky a nekuraky a poznacili nam to do listu dochazek.Kdyz jsem se ozval ze s tim nesouhlasim (ze mi nikdo nebude urcovat kdy mam mit chut na cigaretu a kdy ne, byl jsem zarazen a bylo mi poznacene v dochazce ze jsem nekurak.) Nkdo jny se neozval bylo vse rozhodnuto, ze jsem se ozval prisel o premie. Jde prestavka na jidlo a odpocinek rozdelit na vice casti ???
    Proc bych musel nahrazovat kazdy den 10 mnut kdyz mesicne mam 10 i vice hodin prescasu ktere si nenechavam proplacet a vybram si za tyto hodiny nahradni volno ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2008 0:19

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Koureni
      Určitě Vám nikdo nemůže určovat, kdy máte mít chuť na cigaretu, ale kdy budete mít přestávku Vám zaměstnavatel určovat může. Klidně může rozhodnout, že během směny budete mít třeba 2 půlhodinové přestávky. Nebo třeba jednu hodinovou a jednu čtvrthodinovou. Tady se zaměstnancům snažilo vyjít vedení vstříc a umožnilo jim kromě zákonné přestávky ještě malou přestávku (zda se v ní kouří nebo ne je úplně jedno). Takže vyšli vstříc těm, kdo chtějí mít ještě tyto malé přestávky a tyto lidi si poznačili, aby věděli, že tito lidé tyto přestávky čerpají. Další zaměstnanci je čerpat nechtějí, takže mají jen tu jednu. Kvůli Vám přece nebudou vytvářet další kategorii, tzn. člověka, který chce mít přestávky jinak než ostatní. Prostě si vyberte - buď budete jen tu jednu delší přestávku nebo tu delší plus ty 2 malé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).