Hlavní navigace

OSVČ-prohl. o platbě min.záloh na zdr.p.

  • (neregistrovaný) 213.226.238.---

    26. 12. 2008 9:00

    Dobrý den, mám dotaz, prosím pěkně zda by mi někdo mohl poradit. OSVČ má u naší firmy hlavní PP.mám po něm vyžadovat prohlášení o tom, zda platí minimální zálohy na zdr. pojištění z vedlejší činnosti? jeho vedlejší činnost - má cestovní kancelář.z té své vedlejší činnosti nemusí odvádět min. zálohy na zdr. pojištění pokud nedostáhl nějaké % zisku? nevím, neznám OSVČ, poraďte, díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 12. 2008 9:56

      pavla (neregistrovaný) 88.101.122.---

      Re: OSVČ-prohl. o platbě min.záloh na zd
      vás nezajímá,jestlli OSVČ odvádí nějaké pojištění.Je u Vaši firmy zaměstnanán jak píše´te na PP a předpokkládám ,že jeho hrubá mzda je vyšší jak 8000 Kč

    • 28. 12. 2008 18:58

      Andrea (neregistrovaný) 213.226.238.---

      Re: OSVČ-prohl. o platbě min.záloh na zd
      ano,předpokládáte správně,má větší příjem jak 8000,- Kč,myslela jsem,že toto potvrzení budu potřebovat k ročnímu zúčtování. nevím zda kdyby požádal u mě jako u zaměstnavatele,musím mu toto zúčtování provést?

    • 28. 12. 2008 23:10

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 84.42.185.---

      Re: OSVČ-prohl. o platbě min.záloh na zd
      Nemusíte, resp. nesmíte viz ZDP § 38ch/1/poslední věta.

      Hezý den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).